Sınıfta kaldı!..

Sınıfta kaldı!..
Kütahya'da başlayan kar yağışı il genelinde 300'ye yakın köy yolunu ulaşıma kapatırken, Kütahya merkezde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Kütahya Belediyesi'nin karla mücadelede yetersiz kadığı gözlenirken, kent merkezinde kar nedeniyle kapana

Kütahya'da başlayan kar yağışı il genelinde 300'ye yakın köy yolunu ulaşıma kapatırken, Kütahya merkezde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Kütahya Belediyesi'nin karla mücadelede yetersiz kadığı gözlenirken, kent merkezinde kar nedeniyle kapanan yolların bazı bölümlerinin belediye ekipleri yerine polisler ve vatandaşlar tarafından temizlenmesi ise Kütahya Belediysi'nin karla mücadelede sınıfta kaldığının adeta kanıtı gibiydi.
-KENT MERKEZİNDE BELEDİYE EKİPLERİ YETERSİZ KALDI,
VATANDAŞLAR ÇİLE ÇEKTİ-
Belediye kar temizleme ekiplerinin yetersizliği, kent merkezinde onlarca aracın yolda kalmasına sebep oldu. Vatandaşlar yolda kalan araçlarını kendi imkanlarıyla çıkartmaya çalışırken, belediyeyeyi duyarsızlıkla suçladılar. Bu arada, kent merkezinde kar ekiplerine yardımcı olan zabıta aracı da yolda kaldı. Kara saplanan zabıta ekiplerinin imdadına yine vatandaşlar yetişti.
Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, 300'e yakın köy yolunun yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşıma kapandığını ifade etti. Akkaya, 9 ekip, 50 personel ve 30 araçla kapanan köy yollarının ulaşıma açılmaya çalışıldığını kaydetti. Şehirlerarası Kütahya-Eskişehir ve Kütahya-Afyonkarahisar yollarında da araçların zincirsiz yola çıkmalarına ise izin verilmediği öğrenildi.

-300 KÖY YOLU
TRAFİĞE KAPANDI-
Kütahya'da gece başlayıp aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle yaklaşık 300 köy yolu ulaşıma kapandı.
Alınan bilgiye göre, il genelinde önceki gece başlayan yoğun kar yağışından dolayı kar kalınlığı il merkezinde 30 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştı.
Kar yağışı ve tipi, çoğu il merkezinde olmak üzere il genelindeki yaklaşık 300 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.
Kütahya il merkezini Eskişehir, Afyonkarahisar ve Tavşanlı'ya bağlayan kara yollarında ulaşım, kar ve tipi nedeniyle güçlükle sağlanıyor. Karayolları 145. Şube Şefliği ekipleri, yer yer buzlanma görülen kısımları tuzlayarak, iş makineleriyle kar temizleme çalışması yapıyor. Trafik yetkilileri, bu yolları kullanan araç sürücülerine, araçlarının lastiklerine zincir takmaları ve yanlarında takoz ile çekme halatı bulundurmaları gerektiği yönünde uyarıyor.

-TOPLANAN KAR
KAMYONLARLA TAŞINDI-
Kent merkezinde ise araç ve yaya trafiğinde aksama olmaması için belediye ekiplerince iş makineleriyle toplanan kar kütleleri, kent dışında bir alana dökülerek, cadde ve sokaklarda tuzlama yapılıyor. Buzlanmadan dolayı araçların giremediği sokaklarda ekiplerce çalışma yürütülüyor.
Bu arada, il merkezi ve ilçelerde bugün ve yarın oynanması gereken amatör futbol karşılaşmaları, kar yağışı ve tipi nedeniyle sahaların zeminlerinin uygun olmaması yüzünden ertelendi.
-METEOROLOJİ DON VE BUZLANMAYA KARŞI UYARDI-
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Eskişehir'de kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar; genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/saat), Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), Güney Ege kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com