"Sınır delik deşik"

"Sınır delik deşik"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç Maltepe Sohbetleri'ne katıldı.

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Maltepe Sohbetleri’nin dördüncü bölüm konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Maltepelilerle bir araya geldi.

1 Mart 2003 ‘den bugüne Türkiye’yi değerlendiren Koç, son on yılda yaşanan toplumsal ve uluslararası süreçle ilgili eleştirilerde bulundu.

Dün Irak için yazılan senaryoların bugün Suriye için yazıldığına işaret eden Prof. Dr. Haluk Koç, uluslararası oyun kurucuların sırayı Suriye’ye getirdiğine dikkat çekti.

Kilis’e, Hatay’a gittiklerini ifade eden Koç, “Sınır delik deşik. Sakalı bırakan kafasına göre cihat yapmak isteyen herkesin Türkiye üzerinden Suriye’ye gidip kanlı çatışmanın tarafı olduğu dönem. Türkiye oradaki kardeş kavgasının lojistik ikmal sağlayan merkezi, insan sağlayıcı merkezi durumunda” diye konuştu.

Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Prof. Dr. Haluk Koç, barış süreciyle ilgili de eleştirilerde bulundu.

Hukuk dışına çıkılarak çözümün hedeflenemeyeceğini belirten Koç, çözüm için demokrasinin de şart olduğunu söyledi. Haluk Koç sivil faşizm karşısında hep beraber Türkiye’ye sahip çıkılması mesajını verdi.

Konuşmanın sonunda söyleşiye ev sahipliği yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Haluk Koç'a çiçek ve Maltepe’nin simgesi olan Bakireler Tapınağı plaketi takdim etti.

Prof. Dr. Haluk Koç söyleşi sonrası Maltepe Belediye Başkanı Zengin’le birlikte “Ana Ben Gidiyom Düşmana Karşı” Çanakkale Savaşı Sergisi’ni gezdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com