Sınır dışı edilen gazeteci Bakü uçağında görüntülendi

Sınır dışı edilen gazeteci Bakü uçağında görüntülendi
Attığı tweet sonrası Türk hükümeti tarafından sınır dışı edilen Mahir Zeynalov’un Azerbaycan uçağındaki görüntüsü paylaşıldı.

Mahir Zeynalov’un uçak yolculuğuna eşlik eden yolculardan biri sınır dışı edilen gazetecinin fotoğrafını paylaştı. Uçak’da yer alan ve Mahir Zeynalov hakkındaki hangi ülkede olduğu sorularına cevap veren twitter hesabı bu fotoğrafı twitterdan paylaştı ve “Bakü uçağında kendisi. Merakınız giderilmiştir umarım” ifadelerine yer verdi.

İşte o tweet:

twitter.jpg

AKP-Cemaat arasındaki savaş gittikçe sertleşiyor. Dersanelerle başlayan ve paralel örgüt iddialarına kadar uzanan çekişmede AKP yeni hamlesini Zaman muhabiri üzerinden yaptı.

Today's Zaman muhabiri Mahir Zeynalov Erdoğan ve hükümet hakkında attığı tweetler sebebiyle sınır dışı edildi.  “Hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Zeynalov'un  “Türk savcılar, polise El Kaide bağlantılı kişileri tutuklama emri verdi, Erdoğan’ın atadığı polis şefleri buna uymadı." tweeti sebep gösterildi.

Sosyal medyada çıkan kaçak çalıştığı için sınır dışı edildi haberlerine ise Today's Zaman Genel Yayin Yonetmeni Bülent Keneş cevap verdi. Keneş sosyal medyadan; "Today's Zaman Editör ve Blog yazarı Mahir Zeynalov'un 10 Mart 2014'e kadar geçerli çalışma izni bulunuyor" mesajını paylaştı.

4 yıldan beri Türkiye’de çalışan Zeynalov, 15 ay önce bir Türk vatandaşıyla evlenmişti. Bu sebeple Türkiye’de oturma hakkı bulunuyor. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com