Sınır kapısı ulaşıma kapandı

Sınır kapısı ulaşıma kapandı
Bulgaristan'da etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yollar kapanınca, Hamzabeyli Gümrük Kapısı'nı kullanarak ihracat yükü ürünleri Avrupa ülkelerine taşıyan TIR'ların geçişine izin verilmedi.

Bulgaristan'da etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yollar kapanınca, Hamzabeyli Gümrük Kapısı'nı kullanarak ihracat yükü ürünleri Avrupa ülkelerine taşıyan TIR'ların geçişine izin verilmedi. Yaklaşık 2 kilometre TIR kuyruğu oluşurken, polis ekipleri, TEM otoyolu çıkışında TIR'ları Kapıkule Gümrük Kapısı'na yönlendirmeye başladı.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne'de, gece saatlerinde yoğun kar yağışı başladı. Kar yağışı nedeniyle kent beyaza bürünürken, belediye ve karayolları ekipleri karla kaplanan yollarda kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı.Kar yağışına hazırlıksız yakalanan çok sayıda sürücü ise yolda kaldı, karlı yolda kayan çok sayıda araçta maddi hasarlı trafik kazasına karıştı.

Dün akşam saatlerinden itibaren Edirne'nin Lalapaşa İlçesindeki Hamzabeyli Gümrük Kapısı yolunda etkili olan kar yağışı ve görüş mesafesinin yer yer 5 metreye kadar düşüren tipi sürücülere zor anlar yaşattı.

Bulgaristan'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ise, Hamzabeyli Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bulgaristan Lesova Gümrük Kapısı yolu akşam saat 19.30'dan itibaren ulaşıma kapandı ve Türk tarafı uyarılarak ülkelerine TIR ve küçük araçların geçişine geçici süre kapatıldığını duyurdu. Bulgaristan gümrük kapısını kapatınca sırada bekleyen TIR'lar ise 2 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Bulgaristan yolunun kapalı olması nedeniyle,polis ekipleri TEM otoyolu edirne girişinde, ihracat yükü ürünleri Avrupa ülkelerine taşıyan TIR'ları Kapıkule Sınır Kapısı'na yönlendirdi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının bugünde devam edeceği bildirildi.(SNK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com