Sınır Kapısı'nda çalışma saatleri değişti

Sınır Kapısı'nda çalışma saatleri değişti
Posof ilçesinden Gürcistan'a açılan Türkgözü Sınır Kapısı, 1 Mayıs-30 Eylül tarihleri arasında 24 saat açık olacak.
Kaymakam İbrahim Halil Şivgan, yaptığı açıklamada, 3 Eylül 2012 tarihinde İstanbul'da yapılan Türkiye-Gürcistan Gümrük İdare Başkanları toplantısında Posof-Türkgözü-Akhaltsike (Ahıska) Kara Hudut Kapılarının giriş-çıkış saatlerinin görüşüldüğünü anımsatarak, görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini ifade etti.

Yeni Çalışma Saatleri
 
Şivgan, şimdiye kadar 08.00-20.00 saatleri arasında açık olan kapının, 1 Mayıs'tan itibaren 24 saat esasına göre çalıştırılacağını kaydetti.
 
Kapının daha modern hale gelmesi için de çalışma başlattıklarını belirten Şivgan, "Ülkemizin şanına yakışır bir kapı olacaktır. Bugün itibarıyla kapıyla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Sayın Valimiz Seyfettin Azizoğlu bize tam destek veriyor. Özellikle vasıta giriş ve çıkışlarının daha düzenli yapılması planlanıyor" dedi.
 
Kaymakam Şivgan, 12 saatlik mesaide yıllık ortalama 100 bin insanın giriş-çıkış yaptığını vurgulayarak, bundan sonra bu sayının artmasını beklediklerini, vatandaşların rahat girip çıkacağını ve mesai tereddütünün ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com