Sınır karakoluna yeni mevziler

Sınır karakoluna yeni mevziler
Suriye hükümeti ile muhalifler arasındaki çatışmaların yoğunlaşması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından daha önce 'Stinger' füzeleri yerleştirilen Kilis'in Öncüpınar Sınır Karakolu'na iş makinalarıyla yeni mevziler açılıp çevrede tesviye yapıl
Suriye'nin kuzeyinde hükümetin yönetimi tamamen kaybetmesinin ardından Türkiye sınır bölgesine yaptığı askeri takviyeyi arttırdı. Suriye'ye 910 kilometre sınır hattı bulunan Türkiye, sınır birliklerindeki birlikler ve karakollarını askeri araç, tesisat ve son teknoloji ile donatılan silahlarla güçlendiriyor. 
Kilis'in sınırdaki 2'inci Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Öncüpınar Karakolu'nun çevresinde bugün sabahtan itibaren yaşanan askeri hareketlik dikkat çekti. Daha önce Stinger füze rampası yerleştirilen karakolun çerçevesinde iş makinalarıyla tesviye yapıldığı ve mevzi açıldığı gözlendi. 
 
Yapılan çalışmanın ardından karakola Suriye'nin kimyasal silah tehdidine karşı Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer Korunma ve Savunma sistemi kurulacağı ileri sürüldü. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com