Sınır yol geçen hanı oldu

Sınır yol geçen hanı oldu
Yaklaşık 100 araç ve 800-1000 kişilik kaçakçı grubu askere taş atarak saldırdı.
Türkiye-Suriye Hududunda, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde görev yapan güvenlik güçleri tarafından, Suriye tarafında yaklaşık 100 araç ve 800-1000 kişinin kaçakçılık yapmak amacıyla hudut hattına doğru yanaştığını ve toplandığını tespit etti.
 
KAÇAKÇILAR TAŞLA SALDIRDI: 7 ASKER YARALI
 
Hudut hattında 2 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç , 1 Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı , 1 Zırhlı Muharebe Aracıile geçiş noktalarını kapsayacak şekilde düzen alınmış ve kaçakçılara hudut hattına yaklaşmamaları konusunda defalarca Arapça ikaz yapıldı. Yapılan ikazlara rağmen kaçakçılar ve araçlar, ikaza uymayarak hudut hattına farklı noktalardan yaklaşmaya devam etti. İlk önce devriye yolunda görev yapan araçlar, sürekli olarak sınırın Suriye tarafından taşlandı. Daha emniyetli bölgede tertip alan güvenlik güçleri Kuşaklı Köyü'nden gelen kişiler tarafından da taşlandı. 
 
Bölgede hareketli şekilde görev yapılmaya devam edildi. Grubun üzerine dağılmaları maksadıyla 7 adet gaz bombası atıldı. Her defasında dağılan gruplar çok kısa süre içerisinde sınırın Suriye tarafında tekrar toplanarak tel engeline 100 m.lik hat boyunca büyük zararlar verdi. Kaçakçılık girişimlerine devam ederek bölgede görev yapan ve takviye edilen güvenlik güçlerini engellemeye çalıştılar. Hudut hattında kaçakçılarla girilen bu mücadele 3,5 saat boyunca devam etti. Güvenlik güçleri tarafından toplamda 125 el havaya uyarı amaçlı ateş açıldı. Konu hakkında Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanı'na bilgi verildi. Bölgede yapılan arazi aramasında, olay yerinde farklı bölgelerde 73 adet bidon içerisinde 4.015 litre mazot tespit edildi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com