Sınıra sevkiyat başladı!

Sınıra sevkiyat başladı!
Mehmetçiğin havadan ve karadan sınır bölgelerine yaptığı askeri sevkiyat hız kazandı...

Mehmetçiğin havadan ve karadan sınır bölgelerine yaptığı askeri sevkiyat hız kazandı. Kirpi adı verilen zırhlı araçlarla sevkiyat bugünde devam etti. Van istikametinden gelen 40 araçlık mayına dayanıklı zırhlı araçlar Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na gitti.

ASKER VE MÜHİMMAT TAŞINDI
Irak'ın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Çukurca ile Şemdinli İlçelerinde askeri hareketlilik en üst seviyede. Günlerdir süren askeri sevkiyat bugün de devam etti. Sabahın erken saatlerinde Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan art arda kalkan Sikorsky helikopterler, bölgedeki sınır birliklerine asker ve mühimmat taşıdı.

Bugün öğle saatlerinde ise Van istikametinden gelen 40 zırhlı araç Hakkari kent merkezinden geçiş yaparak Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na gitti. Kirpi tipi mayına dayanıklı araçların iki ayrı güzergahtan gelip Tugay Komutanlığı'na gidişi dikkat çekti. Frekans kesici Jammer araçlarıyla korunan askeri konvoyun geçiş güzergahında polis geniş güvenlik önlemi alırken, çarşı merkezindeki vatandaşlar da konvoyun geçişini meraklı bakışlarla izledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com