Sınırda büyük operasyon

Sınırda büyük operasyon
Hatay'dan Mardin'e uzanan sınır hattında büyük çaplı kaçakçı operasyonu yapılıyor

İkinci Ordu Komutanlığı'na bağlı sınır birlikleri kaçakçılara yönelik olarak Suriye sınırında büyük bir operasyon yaptı.
 
15 günde 5 bin 634 kaçakçı yakalandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İkinci Ordu Komutanlığı'na bağlı sınır birlikleri; Hatay'dan Mardin'e uzanan sınır hattında büyük çaplı kaçakçı avı başlattı

"Hudut Kartalları" olarak adlandırılan sınır birlikleri, Suriye sınırında son 15 gün içinde 5 bin 634 kaçakçıyı yakaladı. Kaçakçılarla birlikte binin üzerinde hayvanın yanısıra uyuşturucu ve sigaradan mermiye uzanan çeşitlilikte çok sayıda kaçak mal ele geçirildi.

Suriye'de iç savaş ortamı, sınır hattında yıllardır varolan kaçakçılığı daha da artırdı. Kaçakçılıkla mücadele çerçevesinde hudut birlikleri tarafından alınan önlemler çerçevesinde Suriye sınırının kritik noktalarına 3 metre derinliğinde 2 metre genişliğinde hendekler açıldı. Sınırdaki motorize devriye timlerinin de sayıları artırıldı. 15 Haziran'da Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, Suriye tarafında 500'ü yaya, 300'ü atlı kaçakçı grubu, Türk askerine ateş açmıştı. Bunun ardından Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) ile Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç'lardan (TTZA) oluşan devriye timleri, sınır boyunda daha etkin hale getirildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com