Sınırda PKK'lılarla çatışma

Sınırda PKK'lılarla çatışma
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi ile Muş arasında yol kesen PKK'lılar tarafından kaçırılan AKP Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'in kurtarılması için sürdürülen operasyonlarda bugün PKK'lılarla çatışma yaşandı.
PKK'lılar 13 Mayıs günü Diyarbakır'ın Kulp ile Muş karayolunun Şenyayla Bölgesi'nde yol keserek AKP Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'i kaçırdı.

Çelik'in kaçırılmasının ardından güvenlik güçleri PKK'lıların kaçabileceği Diyarbakır,Muş Bingöl üçgesinin de hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı.

PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi ve Çelik'in kurtarılması için sürdürülen operasyonlar Seri Sıpi, Şenyayla ve Kozme Dağı'nda yoğunlaştırıldı.

Jandarma ve polis özel harekat timlerinin düzenlediği operasyonda bugün bir grup PKK'lı ile sağlanan sıcak temasta çatışma yaşandı. Çatışmada ilk bilgilere göre 5 güvenlik görevlisi yaralanırken, bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi.
 
Operasyon bölgesine helikopterlerle yeni özel harekat timleri sevkedilirken, Kobra helikopterlerin PKK'lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladığı öğrenildi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com