Sınır'da sesizlik var

Sınır'da sesizlik var
Suriye'nin Kilis sınırında büyük sessizlik yaşanıyor.

Şanlıurfa'nın Akçakele İlçesi'ne top mermisi düşmesinin ardından Türkiye'nin buna top atışlarıyla karşılık vermesi iki ülke arasında gerginliği arttırırken Suriye'nin Kilis sınırında büyük sessizlik yaşanıyor.

Türkiye'nin vurduğunu ileri sürülen İdlip'teki çatışmalarda yaralanan 8 Suriyeli ise Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne getirildi.Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyelilerin barındığı konteynır kenttin de bulunduğu Kilis ile Suriye sınırına yerleştirilen Stinger füze rampaları, uçaksavarlar ve zırhlı araçların yönü komşu ülkeye çevrildi. Türkiye'nin Akçakale'ye düşen top mermisinin ardından Türkiye'nin İdlip'e top atışı yaptığının bildirilmesinin ardından Suriye'nin Kilis sınırında sessizlik yaşanıyor. Zaman zaman çatışma seslerinin duyulduğu bölgede gece boyunca herhangi bir hareketlik yaşanmadı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçanların ise Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçişleri devam etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE'NİN VURDUĞU KENTTEN 8 YARALI DAHA GELDİ


Suriye'nin İdlip kentinde günlerdir devam eden çatışmalarda yaralandığı bildirilen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 8 kişi Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne getirildi. Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Suriyelilerden bir çocuk ise kurtarılamadı.Öte yanda Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Beşaslan Köyü karşısında bulunan Suriye'nin Harim kasabasında Suriye askerleriyle muhalifler arasında akşam saatlerinde çatışma çıktığı öğrenildi. Gece boyunca belli aralıklarla süren çatışma sesinin Beşaslan Köyü'nden de duyulduğu bildirildi. (UGK)

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com