Sınırda stinger füzeleri

Sınırda stinger füzeleri
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin Suriye sınırındaki hudut birliklerine 4'lü ve 8'li Stinger füzelerinin yerleştirildiği görüldü. Demirtepe birliğine radar üssü konuşlandırılırken, füzelerinin yönününde Suriye'ye çevrildiği gözlendi.
İç savaşa sürüklenen Suriye'de Kürtlerin bazı yerleşim birimlerine yönetime el koymasının ardından Kürtlerin yoğunlukla yaşadığı, Mardin'in Suriye sınırındaki Nusaybin İlçesi'nin hemen karşısında bulunan Kamışlı kentinde Kürtlerin yarın bir yürüyüş düzenleneceği bildirildi.
 
Yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye-Suriye sınırında da güvenlik önlemleri artırıldı. Sınırının kritik noktalarındaki askeri birlikler takviye edilirken, sınır hattında güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı. Sınırdaki nöbet kulelerindeki asker sayısı artırılırken, güvenlik güçleri sınır hattı boyuncu devriye görevlerini sıklaştırdı.
 
STİNGER FÜZELERİ YEŞTİRİLDİ
 
Nusaybin'in Durakbaşı, Demirtepe ve Sınırtepe bölgelerinde bulunan hudut birliklerine 4'lü ve 8'li stinger füzelerinin yerleştirildiği görüldü. Demirtepe bölgesine radar üssü konuşlandırıldığı da görülürken füzelerin yönü Suriye'ye çevrildi. Askeri araçlara monte edilmiş olarak konuşlandırılan Stinger füzelerinin geçtiğimiz ay ASELSAN tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiği ve Suriye sınırına gönderildiği öğrenildi.
 
Bu arada yarın Kürtlerin yürüyüş yapacağı belirtilen Suriye'nin Kamışlı kasabasında da askeri hareketlilik gözlendi. Kamışlı'da dün su kulesinden indirilen PYD bayrağının tekrar asıldığı görüldü. Bu arada bugün Suriye ordusuna bağlı üst düzey subayları taşıdığı öğrenilen bir helikopter de öğlen saatlerin Kamışlı'ya iniş yaptı. Askeri birliğe inan helikopterin yarın düzenlenecek gösterileri takip etmek üzere getirildiği iddia edildi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com