Sınırda uçak hareketliliği

Sınırda uçak hareketliliği
Hakkari'nin Çukurca ve Şemdinli İlçeleri'nde öğlen saatlerinde uçak hareketliliği yaşandı. Uçakların Kuzey Irak yönüne gittikleri gözlendi.
Hakkari'nin Kuzey Irak'a sıfır noktasında bulunan Çukurca ve Şemdinli ilçelerinde 14.30 sıralarında uçak hareketliliği yaşandı. Hakkari yönünden gelen uçaklar sınırı geçerek Kuzey Irak'a gitti. Uçakların Şemdinli sınırına yakın Kuzey Irak'taki PKK kampları Basyan ve Avaşin kampalarının bulunduğu bölgeleri bombaladığı ve seslerin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nden de duyulduğu belirtildi. Uçak hareketliliğinin de yaklaşık 30 dakika sürdüğü bildirildi.
 
KATO DAĞI'NA YOĞUN TOP ATIŞI
 
Hakkari'nin Çukurca ve Şemdinli İlçeleri'nde öğlen saatlerinde yaşanan uçak hareketliliği dışında 2 gündür gece saatlerinde Hakkari ile Şırnak'ın Beytüşebap üçgeninde bulunan Kato Dağı'na yoğun şekilde havan topu atışı yapılıyor. Geçitli Köyündeki Jandarma Karakolu'ndan atıldığı belirtilen havan mermilerini de köylüler cep telefonlarıyla kaydetti. Çatışmayı anımsatan atışların sesleri köyden de rahatlıkla duyuluyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com