Sınırda yaşayanlar kaçakçı mı?

Sınırda yaşayanlar kaçakçı mı?
CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Hükümetin sınırda yaşayanları kaçakçı ilan ettiğini söyledi.

Gürkan, yabancı araçlardan sınırdan geçişte vergi alındığına dikkat çekerek, "Hükümet, sınırda yaşayan vatandaşlarımızı kaçakçı ilan ettikten ve Uludere'de 34 kişiyi öldürdükten sonra şimdi de komşularımızdan vergi alarak onları kaçakçı ilan ediyor" dedi.

CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, yabancı araçlardan sınırdan geçişte vergi alındığına dikkat çekerek, "Hükümet, sınırda yaşayan vatandaşlarımızı kaçakçı ilan ettikten ve Uludere'de 34 kişiyi öldürdükten sonra şimdi de komşularımızdan vergi alarak onları kaçakçı ilan ediyor" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Gürkan, yabancı araçlardan akaryakıt vergisi alınmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu kararını eleştirdi.

Gürkan, "1 ay içinde 4 defadan fazla giriş yapıldığı taktirde depoda yakıt olup olmadığına bakılmadan vergi alınıyor" diyerek şöyle konuştu:

"Yunanlı bir arkadaşım beni aradı ve kendisinden girişte vergi alındığını söyledi. Sınırdan geçtiğinde vergi alındığını, kaçakçı muamelesi yapıldığını söyledi. Bana: 'Uludere'deki gibi bizi de öldürürlerse...' dedi. Hükümet, sınırda yaşayan vatandaşlarımızı kaçakçı ilan ettikten ve Uludere'de 34 kişiyi öldürdükten sonra şimdi de komşularımızdan vergi alarak onları kaçakçı ilan ediyor. Bu uygulama, Edirne ve Türkiye ekonomisine, komşuluk ilişkilerine zarar vermektedir. Bakanlar Kurulu kararının kaldırılması gerekir."

"GÖZ BOYAMA OYUNU OYNANIYOR"

Gazetecilerin eğitim sistemine ilişkin sorularını da cevaplayan Gürkan "Bu konuda bir göz boyama oyunu oynanıyor ama artık buna kimse inanmıyor. Bir ülkenin eğitimini değiştirmek, o ülkenin kaderini değiştirmektir. Başbakan önce dindar nesil dedi, ardından bir kanun teklifi verildi. Neden tasarı değil de, teklif? Ayrıca bu teklifi hazırlayanlar içerikten haberdar değiller. Hükümet, 28 Şubat'ın rövanşını alma çabasındadır. Bunu açıkça, yiğitçe, mertçe söyleyin. Laf cambazlığının anlamı yok. Çıkın deyin ki: 'Tek derdimiz imam hatiplerin orta kısmını açmaktır, dindar nesil yetiştirmektir'" şeklinde değerlendirme yaptı.

Gürkan şöyle devam etti:

"8 yıl kesintisiz eğitim sisteminde 6-14 yaş arasındaki çocuklar bir arada olunca psikolojik travma yaşıyorlarmış. Bu konuda bir tane bilimsel çalışma yok. Getirsinler ben kendilerinden özür dileyeceğim. Ayrıca yeni sistemde 14-19 yaş arasındaki çocukları bir araya getiriyorlar. Bunların hangisi doğru? Ortada ciddi bir yalan var. 80'lerde ilköğretime başlama yaşı 5'in bitimi, 6 yaş olarak uygulanmıştı. Bu sistem 3 yıl uygulandı. Pedagoglar tarafından karşı çıkıldı ve vazgeçildi. Bu teklifle 20 yıl öncesinde denenmiş, başarısız olmuş sisteme geri dönüyoruz."(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com