Sınırdaki büyük tehlike

Sınırdaki büyük tehlike
Suriye’deki çatışma ortamından kaçanların Türkiye’ye geçişlerini engellemek için Beşar Esad’a bağlı Suriye Ordusuna mensup Suriye askerler, Suriye-Türkiye sınırdaki ormanlık alanlarını vuruyor.
Top ve füzelerle vurulan ormanlık alanlar aylardır yanıyor.
 
Sınır boyunca birçok noktada devam eden yangınlardan Türk sınır askeri birlikleri de nasibini almış durumda. Sınır birliklerinin etrafı yangın dolaysıyla kül olmuş durumda. Halen birçok bölgede devam eden yangınlar, Türk askeri birliğinin yanı sıra, sınırda konuşlanan ve iç kesimlerdeki çatışmalarda yaralanan Özgür Suriye Ordusu ile Türkmen Ordusu mensubu askerlerin tedavi edildiği Sahra Hastanesini tehdit ediyor.
 
Yangınlar, Hatay’ın Yayladağı İlçesinin sınır köylerinin karşısında bulunan Suriye’nin Laskiye kentine bağlı Akçabayır, Al-Vadi, Gebelli, Bayır, Dırra, Bucak köyle ile bir çok sınır bölgesinde sürüyor. Türkiye sınırına neredeye 1 kilometre yaklaşan yangınlar dolayısıyla Suriyeli köylüler de tedirgin. Ülkedeki karışıklık dolayısıyla yangınlara müdahale olasılığı da neredeye imkansız. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com