Sınırdaki yangın Türkiye'ye sıçradı

Sınırdaki yangın Türkiye'ye sıçradı
Suriye'nin İdlip kenti Aynalbayda köyü yakınlarında ormanlık alanda 15 ayrı noktada çıkan yangın Türkiye'ye sıçradı.
Suriye'nin İdlip kenti Aynalbayda köyü yakınlarındaki ormanlık alanlarda 15 ayrı noktada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Aşağıpulluyazı köyü sınırından Türkiye'ye geçti. 
 
Antakya Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi,  yaptığı açıklamada, Suriye tarafından kasten çıkarıldığını tahmin ettikleri yangının Türkiye sınırına paralel olarak yaklaşık 2 kilometrelik bir alanda etkili olduğunu söyledi.
 
Yangını söndürmek için 15 ayrı ekibin sınır hattında yer aldığını ve söndürme çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Harbi, ''İlk tahminlere göre 2 hektarlık kızılçam ormanı zarar gördü. Yangını tamamen söndürmek için yoğun bir çapa sarf ediyoruz. Şu an itibariyle tehlikeli bir durum yok. İnşallah hava şartları müsaade ederse, sınırımızda daha fazla etkili olmadan yangını tamamen durdurmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.
 
Dumanların yükselmeye devam ettiği Suriye tarafından zaman zaman patlama sesleri duyulurken, yanan bölgenin Suriyeli muhaliflerin Türkiye'ye geçiş noktası olduğu öğrenildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com