Sınırımızda El Kaide bağlantılı toplu infaz yaşandı!

Sınırımızda El Kaide bağlantılı toplu infaz yaşandı!
Türkiye-Suriye sınırını ele geçiren El Kaide bağlantılı Irak ve Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) onlarca kişiyi öldürdüğü bildirildi

‘’Yurtta Barış Dünya’da Barış’’ diyen Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dünya liderinden; Suriye’de savaş çıkarmak için gizli yollarla MİT’i kullanan ve bu şekilde El Kaideli kafa kesen terörist örgütlere ve uzantısı olan El Nusra’ya silah ve mühimmat gönderen AKP Hükümeti'ne.BM (Birleşmiş Milletler) uluslararası yayınladığı bildirisinde yer alan belge ve kamera kayıtlarına bağlı olarak söylüyoruz.

Nitekim, Hatay-Kırıkhan yolunda jandarma ile savcılık tarafından durdurulan, insani yardım taşıyor görüntüsü verilen TIR’ın içindeki MİT görevlisinin ‘’devlet sırrı’’ diyerek aratmadığı, bunun için çatışmanın göze alındığı, İçişleri Bakanlığı’nın devreye girmesiyle serbest bırakılıp kaybolan TIR vakası artık dünyanın en ücra köşesinden bile duyulmuş durumda.TIR olayı daha sıcaklığını korurken Suriye’den mülteci getiren ve Suriye’ye geri dönerken ihbar üzerine durdurulan 2 otobüsten de silah ve mühimmat çıkması Suriye’deki savaşta ölen insanların kimler tarafından öldürüldüğünü destekleyen en net kanıt olma özelliğini taşıyor.Türkiye Devleti’ni yöneten AKP Hükümeti döneminde köklü devlet gelenekleri ve dış politikası olan ‘’Yurtta Barış, Dünya’da Barış’’ geleneği hızlıca terk edilerek, petrol zengini Suriye için de planlar devreye sokuldu.

Suriye Savaşı’nın Türkiye’ye maliyeti AKP Hükümeti’nin TBMM’ne göndermek istemediği ve sansürlediği Sayıştay raporlarının gizlenmesinden devasa boyutlarda olduğu fikrini doğuruyor.

PKK ile mücadelede sürekli Türkiye ekonomisine getirilen ekonomik yükü dilinden düşürmeyen AKP Hükümeti Başbakan Erdoğan, Suriye Savaşı’nda Türkiye’yi nasıl bir ekonomik çöküşe götürdüğünü herkesten saklama telaşında.Suriye sınırı son günlerde daha da hareketlendi. Türkiye-Suriye sınırında El Kaide terör örgütü uzantılı IŞİD (Irak ve Şam İslam Devleti) kafa kesen teröristler devlet kurduklarını ilan ettiler.

Türkiye- Suriye sınırında çatışmalar hızla ve tüm şiddetiyle sürerken konuyla ilgili, Reuters’a konuşan aktivistler, ölenlerden 100 kadarının El Kaide bağlantılı bir başka grup olan El Nusra Cephesi mensupları olduğunu, Ahrar el Şam örgütünden de kayıplar olduğunu söyledi.Adı açıklanmayan bir aktivist, “Çoğunluğu kafalarından vurulmuş 70 kadar ceset ele geçirildi ve Rakka’daki hastaneye gönderildi. İnfaz edilenlerin çoğu çatışmalar sırasında yaralanmıştı. El Nusra Cephesi ve Ahrar el Şam’ın ideolojik olarak IŞİD’e yakın olması durumu değiştirmedi” diye konuştu.

IŞİD, önceki akşam Rakka’ya bağlı Tel Abyad kasabası ile sınır kapısını ele geçirmişti.Üç gün önce kuşattıkları Tel Abyad’da emniyet ve kaymakamlık binalarına ağır silahlarla saldıran IŞİD militanları, yoğun çatışmaların ardından sınır kapısındaki İslami Cephe’ye ait bayrağı indirmişti.
 
Türkiye-Suriye sınırının delik deşik olduğunu ve askerlerin gelen saldırı ve sınırdan geçişlere karşı ‘’karışma talimatı’’ aldıkları ilan edilmişken, Türk halkının ve Türkiye’nin sınır güvenliğinden umutla ve güvenle bahsetmek artık içler acısı bir bakış açısıyla açıklanabilir. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com