"Sınırlarımı bilirim"

"Sınırlarımı bilirim"
130 milyon dolarlık artırım öngördüklerini belirten Galatasaray başkanı, "Kulüp, bu tip sermayeleri üretebilir durumda. Borçlar sürekli azalıyor" ifadesini kullandı.
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, önemli açıklamalarda bulundu. Bir panele katılan Aysal, çok konuşulan sermaye artırımını konusunda şöyle konuştu: "Son 5 aydır SPK'ya (Sermaye Piyasası Kurulu) müracaatlarımızı yaptık. Ancak son anda kurulun prensiplerinde değişiklik oldu. Bir medya baskısı yaşandığı ortada. 130 milyon dolarlık bir artırım öngörüyoruz. G.Saray, gayrımenkulleriyle bu tip sermayeleri üretebilecek durumda. Kısa vadeli krediye ihtiyacımız var. Bunu da arkadaşlar açıkladı. Bilançoya bakıldığında borçların sürekli azaldığı görülüyor" yorumunu yaptı.

Sınırları da yetkilerini de bildiğini vurgulayan başkan, şöyle devam etti: "Kuver etmeden (Sağlama almadan) iş yapmam. Tüm transferlerde hocamızın onayı var. G.Saray başkanı başka türlü davranamaz. İyi oyuncu tarlada yetişmiyor. G.Saray gibi bir kulüp 2-3 futbolcu çıkarıyorsa bu zaaftır. Altyapıyı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bu 5-6 yıl alabilir. F.Bahçe Başkanı Yıldırım'ın iddiaları mesnetsiz ve kışkırtıcı. Büyük kulüpleri karşı karşıya getirecek yaklaşımlardan  mutlaka kaçınmak gerek."
 
YILDIZ TRANSFERLERiN PARASI 1 TURLA ÇIKAR

Başkan Ünal Aysal, Drogba ve Sneijder'in yıllık maliyetinin 6 milyon euro olduğunu ve bu rakamın geçmiş transferlere göre ekonomik sayılabileceğini dile getirdi. Hedef büyüyünce önemli transferlerin kaçınılmaz olduğunu dile getiren Aysal, "Biz de Sneijder ve Drogba'yı aldık. Sneijder daha 29 yaşında. Mesleğinin doruk noktasında. Drogba ise tecrübe, kapasite ve fizik gücü ile İngiltere'de bile oynayabilir. Şampiyonlar Ligi'nde 1 turun getirisi 7 milyon euro'yu aşıyor. İlk 4'e girersek çok daha fazla" diye konuştu. (TOK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com