Sinirlenip toplantıyı terketmiş

Sinirlenip toplantıyı terketmiş
Başbakan önceki gün sanatçılarla yaptığı görüşmede sendika sekreterine kızıp üzerine yürüdü

Erdoğan’ın önceki gece sanatçılarla yaptığı toplantıda DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun ‘Gezi Parkı artık sosyolojik toplumsal meseledir’ sözlerine çok sinirlendiği ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün AKP Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında söylediği bir söz, önceki gece 16 kişilik heyetle yaptığı toplantının gerilimli geçtiğini ortaya koydu. Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, şöyle dedi: “Sanatçı ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden geneli dünkü görüşmeden çok memnun ayrıldı. Ancak aşırı sendikacılardan bir tanesi çıktı dedi ki: ‘Bu sadece bir mimari estetik mesele değildir, sosyoloik meseledir.’ Siyasetçinin sosyolojiyi bilmemesi gibi bir şey olabilir mi? Eğer biz bu toplumun sosyolojik analizlerini yapamıyorsak, psikolojik analizlerini yapamıyorsak zaten buralara gelemezdik.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü konuşmasında "aşırı sendikacı" gibi ifadelerle hedef aldığı DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu'nun, görüşme sırasında da üzerine yürüdüğü iddia edildi.

TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Gezi'yle ilgili yapılan görüşmede Başbakan Erdoğan'ın heyettekilerin üzerine yürüdüğünü, görüşme sırasında çok sinirlenerek kimsenin elini sıkmadan toplantıyı terk ettiğini iddia etti.(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com