Sır küpü cinayet

Sır küpü cinayet
Sarıyer’de önceki gün evinde Mehmet Mert Bayraktar’ın boğazı kesilerek öldürülmesi olayı ile ilgili soruşturma sürüyor.
Sarıyer Maden Mahallesi Emlak konutları sitesi A-11 daire 9’da önceki gün meydana gelen olayda, 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar evinde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Olayın ardından ceset üzerinde yapılan incelemede, herhangi bir darp ve boğuşma izine rastlanmadı. Evde bazı eşyaların karıştırılmış olduğu belirlendi. Sadece cesedin bulunduğu yatağın altında yüklü miktarda para olduğu ve yatağın açılmamış olduğu anlaşıldı.

Cinayet Büro Amirliği’nce yürütülen çalışma kapsamında cinayetin aydınlatılmasına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığı öğrenildi. Cinayeti aydınlatmak için her detay ince ayrıntısına kadar incelenirken bir yandan Bayraktar’ın kullandığı cep telefonu kayıtlarının gelmesi bekleniyor. Bayraktar’ın ailesi, arakadaşları ve yakın çevresi tek tek emniyete çağrılarak bilgilerine başvuruluyor.
 
OTOPSİ RAPORUNA GÖRE ÖLÜM SEBEBİ İKİ BIÇAK YARASI 
 
Öte yandan Mehmet Mert Bayraktar’ın otopsisi tamamlandı. Otopsi sonucu cesedin üzerinde herhangi bir darp yada cebir izi bulunamazken ölüm sebebi olarak boğazda kesici bir aletle açıldığı tespit edilen iki yara olarak gösterildiği öğrenildi. Öte yandan polis olayın üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için Mehmet Mert Bayraktar’ın anne ve babası, arkadaşlarının bulunduğu kişilerin bilgilerine başvuruyor.
 
Sarıyer Maden Mahallesi Emlak konutları sitesi A-11 daire 9’da önceki gün meydana gelen olayda, 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar evinde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. Olaydan sonra Adli Tıp kurumuna kaldırılan Mehmet Mert Bayraktar’ın otopsisi tamamlandı. Hazırlana ön raporda Mehmet Mert Bayraktar’ın ölüm sebebinin boğazının yan kısmında birbirine yakın olarak bulunan kesici bir aletle açıldığı tespit edilen iki yara olduğu belirlendi. Ceset üzerinde yapılan incelemede bu iki yara dışında, Mehmet Mert Bayraktar’ın vücunda herhangi bir başka darp yada cebir izine rastlanmadığı öğrenildi.
 
CESEDİN YATTIĞI YATAĞIN ALTINDAKİ ALTINLAR ALINMAMIŞ
 
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada polis olayın üzerindeki esrar perdesini aralamak için çalışıyor. Oluşturulan özel ekip tarafından soruşturulan olayda Mehmet Mert Bayraktar’ın anne ve babası, akrabaları, mahalle arkadaşları, iş arkadaşlarının bulunduğu kalabalık bir grubun bilgisine başvuruyor. Öte yandan kapıda zorlama olmayan evin, içeri giren kişiler tarafından karıştırıldığı tespit edildi. Bir şey aradığı tahmin edilen zanlıların, cesedin uzanmış olarak bulunduğu yatak odasındaki karyolanın altında bulunan düğün gününden kalan altınları bulamadıkları belirlendi.
 
EVDEKİ TÜM BIÇAKLAR LABORATUARA GÖNDERİLDİ
 
Yetkililer eve girip çıkan kişilerin tespit edilerek parmak izlerinin alınmasının ardından evdeki yabancı parmak izlerinin tespit edileceğini belirttiler. Öte yandan evde bulunan tüm bıçak, makas gibi kesici aletlerde cinayette kullanılma ihtimaline karşılık incelenmek üzere kriminal polis laboratuarına gönderildiler. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com