“Sıra AKP’de mi?”

“Sıra AKP’de mi?”
Radikal gazetesi yazarı Özgür Mumcu, seçimlerden önce CHP ve MHP’yi sarsan kaset skandalının şimdi de AKP’ye mi saldıracağını soruyor.

“Hangi odak hem CHP hem MHP hem de Başbakan’ı izleyebilecek ve dinleyebilecek güce sahip?” diye soran Özgür Mumcu, Başbakan’ın, Baykal’a söyledikleri için şimdi utanıp utanmadığını merak ediyor.
 
İşte Özgür Mumcu’nun o yazısından bir bölüm:
 
“Seçim meydanlarında CHP ve MHP’nin karşılaştığı kaset saldırılarını siyasi puan kazanmak için kullandıktan sonra bugün Erdoğan’ın Baykal’la beraber kendisinin de aynı odaklar tarafından hedef alındığını söylemesi neye işaret ediyor?
 
Hangi odak hem CHP hem MHP hem de Başbakan’ı izleyebilecek ve dinleyebilecek güce sahip? CHP ve MHP’ye saldıran bu odak AKP’ye de mi saldıracak?
 
Memleketin emniyeti, istihbaratı, savcısı bu tezgâhı dağıtamazsa vaziyet pek fena demektir.
 
Bilmem, evinde bile dinleme cihazları bulan Başbakan, zamanında Baykal için söylediklerinden pişman olmuş mudur? Karanlık odakların servis ettiği kasetler üzerinden siyaset yaptığı için az da olsa utanmış mıdır?
 
CHP ve MHP’nin maruz kaldığı kaset tuzağının açığa çıkartılması geleceğimizi belirleyecek kadar önemli. Siyasi tercihleri özgür iradenin değil mikrofonların ve kameraların servislerinin belirlediği bir rejime demokrasi değil ancak istihbarat cehennemi denir.
 
Evinde ve ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla, CHP ve MHP’ye yapılan kaset saldırısını çözmek bu siyasi iktidarın boynunun borcudur. Yoksa bir sonraki seçimleri en çok oyu alan değil en çok dinleyen kazanır.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1113574&Yazar=OZGUR-MUMCU&CategoryID=98

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com