Sıra Necip Uysal'da

Sıra Necip Uysal'da
Cenk'in yıllık ücretinde artışa giden yönetim kurulu,Necip'in ücretine de zam yapacak.!

Beşiktaş'ta Yıldırım Demirören'in istifasının ardından Fikret Orman başkan seçilerek göreve başlaması sonrası Siyah Beyazlı kulüp ciddi bir mali disiplin altına girmişti.

Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu ilk iş olarak yeni sezon öncesi bazı oyuncuların ücretlerinde indirime gitme kararı almıştı. Futbolcularla bu konu hakkında görnüşmelere başlayan futbol komitesi Ersan Gülüm ve Filip Holosko'yu indirime gitme konusunda ikna etti. Ancak komitenin teklifini kabul etmeyen Egemen Korkmaz ve Fabian Ernst'in Siyah Beyazlı takım ile yolları ayrıldı.

Futbolcuların ücretleri dışında kulüp personeli ve farklı alanlarda kısıtlamaya giden yönetim kurulunun bugün kaleci Cenk Gönen'in yıllık 675 bin TL olan ücretini 1 milyon 500 bin TL'ye çıkarması şaşkınlık yarattı. Cenk'e yapılan bu zam sonrası akıllara ilk olarak Allan McGregor'un transferi ve İskoç kalecinin aldığı ücret sonrası Cenk'in de ücretinin yükseltilerek daha iyi bir rekabet ortamı yaratma düşüncesi geldi.

KAVALCI: "CENK'İN ÜCRETİNDE ARTIŞ YAPMA KARARIMIZDA MCGREGOR TRANSFERİNİN BİR ETKİSİ YOK"

Konu ile ilgili görüşüne başvurduğumuz futbol komitesi üyesi Ahmet Kavalcı, böyle bir durumun söz konusu olmadığını Cenk ile yeni sözleşme imzalama kararının McGregor transferinden önce verildiğini söyledi. Kavalcı takım içindeki dengeleri sağlamak için böyle bir karar verdiklerini söylerken, önümüzdeki günlerde Necip Uysal'ın da ücretinde artış yapacaklarını ifade etti.

"Cenk'in ücretinde artış yapma kararı yönetim kurulumuz tarafından alınmıştır. Ancak bu kararda McGregor'un transferinin bir etkisi yok. Biz Cenk'in ücretinin düşük olduğunu belirledik ve takım içi mali dengeleri sağlamak adına ücretinde artış yapma kararı aldık. Yönetim olarak sürekli oyuncularının maaşlarını düşürmeye çalışan bir yapıda değiliz. Hakkından az aldığını düşündüğümüze oyuncumuza da hakkını vermeye çalışağız. Cenk'in ardından Necip'in mukavelesinde de iyileştirme yapacağız. Bu iki oyuncumuzda bizim için önemli isimler. Beşiktaş yönetimi olarak dengeli bir şekilde her futbolcumuza hakkını vermek için çalışıyoruz."

CENK GÖNEN'DEN SONRA SIRA NECİP UYSAL'DA!..

Önümüzdeki günlerde yıllık ücretinde artış yapılacak diğer bir oyuncu olan Necip Uysal, Beşiktaş'ın altyapısından yetişmiş ve 2008 yılında A takıma yükselmişti. 21 yaşındaki futbolcu ile 2010-2011 sezonu öncesi 5 yıllık mukavele imzalanmıştı. Bu sözleşme gereği Necip Uysal'a 2011-2012 sezonu için 400.000 TL 2012-2013 sezonu için 450.000 TL, 2013-2014 sezonu için 500.000 TL ve 2014-2015 sezonu için de 550.000 TL garanti ücret ile maç başı 15.000 TL verileceği açıklanmıştı. Necip ile yapılacak yeni sözleşmenin ardından oyuncunun ücretinin ne kadar olacağı açıklanacak. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com