Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı vefat etti

Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı vefat etti
Sekuliç için yarın Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun da katılacağı cenaze töreni düzenlenecek.

Sırbistan'ın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Elçi Milorad Sekuliç cuma günü geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde vefat etti.

Edinilen bilgiye göre Sekuliç, cuma günü görüşmeler yapmak için geldiği Dışişleri Bakanlığı çıkışında rahatsızlandı. Dışişleri Bakanlığı personelinin Gazi Üniversitesi Hastanesine kaldırdığı Sekuliç, yoğun bakıma alındı.

Tedavisi boyunca Dışişleri Bakanlığı personelinin başında nöbet tuttuğu ve durumunu yakından takip ettiği Sekuliç, dün akşam üzeri vefat etti.

Sekuliç'in rahatsızlanmasının ardından ilk olarak Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Dusan Spasojeviç'i arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Daha sonra Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru da Ankara'da bulunan Sekuliç'in ailesini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'da cumartesi günü Sekuliç'i ziyaret etti. Bakan Davutoğlu, aynı zamanda Sırbistan Dışişleri Bakanı İvan Mrkiç'i arayarak Sekuliç'in durumu ile yakından ilgilendiklerini belirterek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Sekuliç için yarın Ankara Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu'nda Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun da katılacağı cenaze töreni düzenlenecek.

Sekuliç'in cenazesi daha sonra Genelkurmay Başkanlığı'na ait bir uçakla memleketine gönderilecek. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com