Şirince kıyamete hazırlanıyor

Şirince kıyamete hazırlanıyor
Kıyamet inanışının yarattığı ilgiyle 21 Aralık'ta çok büyük bir kitleyi ağırlaması beklenen Şirince köyünde alınacak güvenlik tedbirleri gözden geçirildi.
Dünyada kendilerini ''Mavi Enerji Grubu'' olarak adlandıran grubun, 21 Aralık 2012'de sonlanan Maya takvimine göre kıyametin kopacağı ve bundan sadece Şirince ile Fransa'nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceği inanışı nedeniyle dünyanın ilgi odağı haline gelen Şirince, ''kıyamet günü''ne hazırlanıyor. 
 
Kapasitesinin çok üzerinde bir kitlenin o gün köye gelecek olmasının öngörülmesi nedeniyle artırılan güvenlik tedbirleri, İzmir İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Murat Karaca'nın da katıldığı uygulama ile gözden geçirildi. 
 
Yoğun güvenlik tedbirleri uygulanacak 
 
Normal dönemde 10 kişilik jandarma timinin görev yaptığı Şirince'ye 21 Aralık'ta komando ve istihbarat birimlerinde görev yapan personelin de aralarında yer aldığı çok sayıda resmi ve sivil takviye kuvvet görevlendirilecek. 
 
Sit alanı olan ve ahşap yapıların yoğunlukta olduğu Şirince'de, olası yangın olaylarına karşı da köyün yakınında bulunan itfaiye havuzunun başında bir yangın helikopteri ile itfaiye ekipleri teyakkuz halinde bulunacak.  Alınacak güvenlik tedbirleri kapsamında köy okuluna sağlık ekipleri yerleştirilecek. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com