Sirk gösterisi izleyenleri büyüledi

Sirk gösterisi izleyenleri büyüledi
Gediz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen sirk gösterileri izleyenleri büyüledi.

Gediz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen sirk gösterileri izleyenleri büyüledi.
Gediz Belediye Parkı'nda düzenlenen sirk gösterisi, Türkiye'nin uluslararası gösteri standartlarına sahip olan Safari Sirki tarafından gerçekleştirildi.
Ege Turnesi kapsamında Gediz'e gelen Safari Sirki, bünyesindeki 9 farklı ülkeden 35 yabancı ve Türk sanatçısıyla sergilediği muhteşem gösterilerinde özellikle çocuklar tarafından büyük ilgiyle izlenirken, tüm seyircileri adeta büyüledi.
Safari Sanat Gösteri Merkezi Genel Sanat Yönetmeni İsmail Hakkı Yağcızeybek, 18-19 Nisan 2012 tarihlerinde saat 18.30 ve 20.30 arası iki gün devam edecek olan Safari Sirki'nde, trapezciler, yer ve hava akrobasileri, jonklorler gibi bir çok muhteşem gösteri sergileyerek Gedizlileri heyecan fırtınası yaşatacaklarını söyledi.
Sirk gösterilerinin çocuklar için faydalı olduğunu belirten Safari Sanat Gösteri Merkezi Genel Sanat Yönetmeni İsmail Hakkı Yağcızeybek, "Tarihimizin derinliklerine kadar uzanan bu gösteri kültürü özellikle çocuklarımız için çok faydalı. Burada bire bir sanatçı arkadaşlarımızı görerek, hissederek o heyecana ortak oluyorlar. Ayrıca ailelerin sosyal olarak belli bir aktivitede birlikte olmaları açısından da son derece önemli. Gittiğimiz her il ve ilçede çocukların anne ve babalarıyla birlikte bu heyecanı ve sevinci yaşadıklarını görüyoruz. Buda bizleri çok mutlu ediyor" dedi.
Gösteriyi izleyen bazı vatandaşlar, "Gediz'de ilk defa böyle bir gösteri yapılıyor. Gösteriler oldukça heyecanlı ve müthiş bir performans var. Bu tarz gösterilerin ilçemizde sık sık yapılması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com