Şirket kuracak "genç patronlar" aranıyor

Şirket kuracak genç patronlar aranıyor
ODTÜ Teknokent ve Teknopark İstanbul'un işbirliğinde düzenlenen "Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması" ile teknoloji tabanlı iş fikri olan gençler, toplam 2 milyon liralık destekle kendi işinin patronu olma şansı yakalayacak

ANKARA (AA) - SELMA KASAP - ODTÜ Teknokent ve Teknopark İstanbul işbirliğinde düzenlenen "Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması" ile teknoloji tabanlı iş fikri olan gençler, toplam 2 milyon liralık destekle kendi işinin patronu olma şansını yakalayacak. 

Yarışmaya, lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisi veya mezunu (mezuniyetin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması kaydıyla) olanlar başvurabilecek.

Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması’nın sunduğu desteklerin maddi değeri toplamda 2 milyon lirayı bulacak. Başvurular “www.yfyi.com” adresinden 28 Nisan'a kadar yapılabilecek.

ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa İhsan Kızıltaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ODTÜ Teknokent'de girişimcilik ekosisteminin genişlemesi ve gelişmesi adına önemli sonuçlar almaya başladıklarını söyledi. 

YFYİ'yi 2005'te organize etmeye başladıklarını anlatan Kızıltaş, o yıllarda girişimciliğin çok yeni bir kavram olduğuna işaret etti. Bu konudaki farkındalığı arttırmak ve geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmayla girişimcilik ekosisteminin oldukça büyüdüğünü dile getiren Kızıltaş, "Bugün geldiğimiz noktada, YFYİ her yıl binler seviyesinde farklı girişimcinin katılmak için başvurduğu ve yüzlerce farklı projenin değerlendirildiği, Türkiye’nin en sürdürülebilir ve en büyük girişimcilik programı oldu. Benim YFYİ’den yarışma değil de özellikle program olarak bahsetmemin nedeni, sadece birinci olanın değil sürece katılan tüm girişimcilerin birçok farklı kazanım elde etmelerinden kaynaklanıyor" diye konuştu. 

-Girişimcilere 100 bin TL'lik çekirdek sermaye

YFYİ’de katılımcılara mentorluk, eğitim, patentleme ve danışmanlık gibi pek çok destek verdiklerini anlatan Kızıltaş, böylece fikri olan gençlere kendi işinin patronu olma şansı tanındığını söyledi. 

Kızıltaş, şunları kaydetti:

"Her yıl ihtiyaçlara göre yenilikler yaptığımız YFYİ’de bu yıl, kuluçka merkezimizi hayata geçireceğiz ve burada birçok girişimciyi destekleyeceğiz. Aynı zamanda bu yılki yeniliklerimizden bir diğeri ise Amerika kampı imkanı olacak. Seçtiğimiz 10 girişimciyi 2 hafta süresince Silikon Vadisi’ne götürecek ve orada kendilerini geliştirmelerini sağlayacağız. Ayrıca 5 farklı kategoride seçilecek girişimcilere 100’er bin lira büyüklüğünde çekirdek sermayesi desteği vereceğiz.

Kendi işini kurmak isteyen ve yenilikçi bir fikre sahip gençleri toplam değeri 2 milyon lira olan bu desteklerden faydalanmaya davet ediyorum. YFYİ’nin internet sitesi üzerinden başvuru yaparak yarışmaya dahil olabilecek girişimciler kendi hayallerinin peşinde koşarken, biz de onlara her anlamda destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com