Sirkte İnsanları Eğlendirsin Diye File Akıl Almaz İşkence!

Sirkte İnsanları Eğlendirsin Diye File Akıl Almaz İşkence!
Uluslararası Hayvan Hakları Savunucuları (A.I.D) tarafından yayınlanan bir video hayvanseverleri ayağa kaldırdı..

BBC'nin haberine göre Uluslararası Hayvan Hakları Savunucuları tarafından ele geçirilen videoda, 57 yaşındaki Anne isimli fil bakıcısı tarafından tekmeleniyor, bacağına, kafasına ve çeşitli yerlerine tırmıkla vuruluyor.

İŞTE YAŞLI FİLE AKIL ALMAZ İŞKENCE ANI

FİL 50 YILDIR SİRKTE ÇALIŞIYOR

Olayın 2011'in kış aylarında İngiltere'nin Northamptonshire kentine bağlı Polebrook Kasabası'ndaki bir ahırda meydana geldiği söyleniyor. İşkence gören yaşlı fil 50 senedir "Bobby Roberts Süper Sirki" isimli sirk tarafından çalıştırılıyor. Ancak, artık şovlara katılmasına izin verilmiyor.

Eşi Bobby ile beraber sirki yöneten 72 yaşındaki Moira Roberts ve ailesi, videoyu ilk gördüklerinde, tam anlamıyla bir şok yaşadıklarını söyledi ve "Keşke bunu yapan kişiye dava açıp polise teslim edebilseydik" dedi.Sirk yetkilileri Anne'e şiddet uygulayan bakıcı ortadan kaybolmamış olsaydı işine son verileceğini belirtti.

SİRKLERDE VAHŞİ HAYVAN KULLANILMASI YASAKLANMALI

Uluslararası Hayvan Hakları Savunucuları Derneği yöneticilerinden Jan Creamer "Anne'in trajik durumu sirklerde kullanılan vahşi hayvanların nelere maruz kaldığını görmemiz açısından iyi bir örnek. Hükümetin artık sirklerde vahşi hayvanlar kullanılmasını yasaklanmasının zamanı geldi" şeklinde konuştu.

Fili darp eden bakıcının ise memleketi olan Doğu Avrupa'ya kaçtığı sanılıyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com