Şırnak artık mobese ile izleniyor!

Şırnak artık mobese ile izleniyor!
Şırnak, yeni kurulan mobese sistemi ile artık 24 saat izlenecek...

Şırnak, yeni kurulan mobese sistemi ile artık 24 saat izlenecek. İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, yaklaşık bir hafta önce faaliyete geçen sistemle halka daha güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Şırnak Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, kent merkezinde 32 noktada toplam 64 kamera kurduklarını belirterek, bu kameralardan birçoğunun yakınlaştırma özelliğinin olduğunu ifade etti. Mobese görüntü izleme ve kayıt odasında sistemin işleyişi ile ilgili gazetecilere bilgi veren Uludağ, iki polis memurunun mobese kameralarıyla 24 saat süreyle Şırnak'ı izleyeceğini söyledi. Emniyet Müdürü Uludağ, şunları kaydetti:

"Mobese sistemimizin devreye girmesiyle Şırnak artık buradan izlenecek. Burada hem sabit kameralarımız hem de zoom yani yakınlaştırabilen kameralarımız var. Zoom kameralarımızın hem 360 derece dönme hem de çok iyi yakınlaştırma özelliği var. Şu anda 32 ayrı noktada 64 kamerayla Şırnak'ı izliyoruz. Altyapımız kamera sayısını artırmaya müsait. İhtiyaç olduğu zaman birçok yere kamera kurabiliriz. Şu anda Şırnak merkezde kontrol etmediğimiz sokak veya cadde yok. Önümüzdeki günlerde özellikle Cizre ve Silopi ilçelerimizde de mobese sistemimiz faaliyete girecek. "

Plaka okuma kameralarının da hizmete girdiğini belirten Uludağ, "Sisteme kayıtlı veya hacizli bir aracı tespit ettiğinde sistem otomatik olarak buradaki arkadaşlarımızı uyarıyor. Arkadaşlarımız da ilgili ekipleri oraya yönlendiriyor. Bizim bu sistemi kurmamızın temel amacı vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaktır. Biz vatandaşlarımızın güvenlik kaygısı olmadan yaşamalarını bütün teknolojik imkanları kullanarak Şırnaklılara hizmet etmek için gayret göstereceğiz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com