Şırnaklı kadınlar sporla tanıştı

Şırnaklı kadınlar sporla tanıştı
Çözüm süreciyle sosyal hayatın canlandığı Şırnak'ta, "Hareketli Yaşam, Sağlıklı Kadınlar" sloganıyla düzenlenen etkinlikte ev hanımları spor yaptı

ŞIRNAK (AA) - Çözüm süreciyle sosyal hayatın canlandığı Şırnak'ta, "Hareketli Yaşam, Sağlıklı Kadınlar" sloganıyla düzenlenen etkinlikte ev hanımları spor yaptı.

Terör nedeniyle yıllarca hava kararır kararmaz evlerine çekilen Şırnaklılar, çözüm süreciyle sosyal hayatın canlanmasından memnun. Her geçen gün yeni etkinliklerin düzenlendiği Şırnak'ta, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Şırnak Aile Destek Merkezi'nin iş birliğinde, "Hareketli Yaşam, Sağlıklı Kadınlar" sloganıyla etkinlik düzenlendi.

Merkezde çeşitli dallarda kurs gören kadınlar, diyetisyen tarafından obezitenin zararları ve hareketli yaşam konusunda bilgilendirildikten sonra, beden eğitimi öğretmeni eşliğinde kültür fizik hareketleri yaptı.

Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli Diyetisyen Hatice Kübra Özcan, Sağlık Bakanlığınca 2014 yılının "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" olarak ilan edildiğini hatırlatarak, her ayın son haftasında fiziksel aktiviteyi ön plana çıkarmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kadınlara yönelik sportif faaliyetler düzenlediklerini söyledi.

Şırnaklı kadınların etkinliğe ilgisinin yoğun olduğunu dile getiren Özcan, "Şubat ayında ev hanımlarını mercek altına aldık. Şırnak Aile Destek Merkezi ile iş birliği yaparak ev hanımlarımıza beden eğitimi öğretmeni eşliğinde egzersiz programı düzenledik. Şırnaklı kadınların ilgisi gayet güzel oldu. Zaten obezitenin fazla görülmesi onlarda da rahatsızlık oluşturmuş durumda" diye konuştu.

Şırnak Aile Destek Merkezi Müdürü Bedia Tutumlu ise merkezdeki fitness salonunu kadınlara tahsis ettiklerini ayrıca obezitenin zararları konusunda seminerler düzenlediklerini belirtti.

Etkinliğine katılan kadınlardan Özlem Aydemir de spor yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, etkinliğin her hafta düzenlenmesini istediklerini söyledi.

Hareketsizlik nedeniyle kilo alınabildiğini anlatan Aydemir, "Bu yüzden merkeze başvuruyoruz. Spor yaparak kilolarımız veriyoruz. Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden bu etkinliği ayda bir değil, haftada en az bir kez yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

Etkinliğe katılan kadınlara kaşkol ve bere hediye edildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com