Şırnak'ta Asker'e Tuzak!

Şırnak'ta Asker'e Tuzak!
PKK'nın 20 kilo toz TNT ile kurduğu bombalı tuzak askeri konvoyun geçişinden 10 saniye sonra patladı.

Şırnak'ın Cizre İlçesi İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristler, karayoluna yerleştirdiği 20 kilo toz TNT ve gübre kullanarak hazırladığı patlayıcıyı askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada ölen ve yaralanan olmadı.

İkizce Tugay Komutanlığı'na bağlı askerler Şırnak-Cizre karayonun Kızılsu Mevkii'nde patlayıcı arama taraması yaparken PKK'lı teröristler askerin güzergahına mayınlı tuzak kurdu. Teröristler, dün sabah arama tarama faaliyeti sırasında karayolu kenarına yerleştirdikleri 20 kilo toz TNT ve gübre kullanarak hazırladığı el yapımı patlayıcıyı askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada ölen ve yaralanan olmadı. Bölgede kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar sürdürülüyor.

Bu arada Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde de bölücü örgütten kaçan bir PKK'lı terörist silahnıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu.

10 saniyeyle faciadan dönüldü

Cizre yakınlarında PKK'lı teröristlerin karayoluna tuzakladığı patlayıcının askeri aracın geçişinden 10 saniye sonra patladığı ve büyük bir faciadan dönüldüğü ortaya çıktı. Görgü tanıkları, konvoyda 5 askeri aracın bulunduğunu araçların geçişinden 10 saniye sonra şiddetli bir patlamanın meydana geldiğini ve ortalığın toz duman içinde kaldığını söyledi.

Patlamanın ardından askerlerin araçlarından inip ikinci bir saldırıya karşı mevzilenip önlem aldığını belirten görgü tanıkları, daha sonra bölgeye takviye askerlerin geldiğini söyledi. Patlamada, karayolu kenarında 3 metre derinliğinde açılan çukur daha sonra Karayolları ekipleri tarafından kapatıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com