Şırnak'ta askeri hareketlilik

Şırnak'ta askeri hareketlilik
Şırnak kırsalında yaklaşık bir haftadan beri başlatılan askeri hareketlilik devam ediyor.

3 gün önce Şırnak'ın Cizre ile Güçlükonak İlçeleri arasında kimlik kontrolü yapan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyon kapsamında derin vadiler yoğun bombardıman altına alındı.

Şırnak'ın Kuzey Irak sınır kesimindeki İnceli, Altındağ ve Siyah Kaya bölgesinde yaklaşık bir haftadan beri devam eden askeri hareketlilik, dünden itibaren Küpeli ve Kilise Dağları'na kaydırıldı.

Cizre ile Güçlükonak İlçeleri arasındaki karayolda, 3 gün önce yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla, Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı ve Akçay Tugay Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından operasyon başlatıldı. Hava destekli yapılan operasyon kapsamında, PKK'lıların kaçabileceği ihtimali üzerine, Küpeli ve Kilise Dağları'ndaki derin vadiler kobra helikopterleri tarafından yoğun bombardıman altına alındı. Derin vadilere hakim tepelere de Skorskiy helikopterlerce özel eğitimli birlikler indirildi. Karadan da zırhlı araçlarla stratejik bölgelere özel eğitimli birlikler sevk ediliyor. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com