Şırnak'ta çatışma!

Şırnak'ta çatışma!
Cudi Dağı'nda bugün sabah erken saatlerinde silah ve patlama sesleri duyulurken, kısa bir süre sonra da dumanlar yükselmeye başladı...

Şırnak üzerinden sınır hattına askeri ve mühhimat sevkiyatı devam ederken, iç kesimlerde, PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor. Havadan ve karadan sınır hattına yönelik hareketlilik yaşınırken, Şırnak merkez, Cizre ve Silopi İlçeleri arasında bulunan Cudi Dağı'nda bugün sabah saatlerinde silah sesleri duyuldu.

YAKLAŞIK 3 SAAT SÜRDÜ

Cudi Dağı'ndaki Dirsekli, Çağlayan, Azıcık, bölgelerinden yoğun silah sesleri gelirken, belli aralıklarla büyük patlama sesleri Cudi Dağı'nda yankılandı. Silah sesleriyle birlikte aynı bölgeye yönelik havadan da Sikorsky ve Kobra helikopterleri de defalarca gidip geldiği görüldü. Yaklaşık 3 saat süren yoğun silah sesleri durduktan sonra da bu kez söz konusu bölgeden aşırı bir şekilde dumanlar yüskelmeye başladı. Yetkililer, Cudi Dağı'nda yaşanan bu durumla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

ÖZEL HAREKAT SEVKİYATI SÜRÜYOR

Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik olası bir kara harekatı için, sınıra özel eğitimli profesyonel askeri birliklerin sevki sürerken, bugün de yaklaşık 20 zırhlı araçlık özel harekat timleri sıkı güvenlik altında Şırnak'a geldi. Yaklaşık 10 günden beri Şırnak 23'ncü Jandarma Sınır Tümeni'ne özel eğitimli profesyonel askeri birlikler sevkedilirken, bugün Mardin yönünden gelen yaklaşık 20 zırhlı araçlık özel harekat timi konvoyu da Şırnak'a geldi. Cizre'den geçen özel harekat timini taşıyan araçların oluşturduğu konvoy, şifre karıştırıcı jammer araçları ve polis panzerleri korumasında, Cuddi ile Küpeli dağlarının arasındaki Kasrik Boğazı'ndan geçerek, Şırnak'a gitti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com