Şırnak'ta ilk bağırsak kanseri ameliyatı yapıldı

Şırnak'ta ilk bağırsak kanseri ameliyatı yapıldı
Şırnak Devlet Hastanesi'nde ilk bağırsak kanseri ameliyatı yapıldı.
Yaklaşık 20 gün önce yaptığı meme kanseri ameliyatının ardında, şimdi de Şırnak Devlet Hastanesi’nde ilk olarak bağırsak kanseri ameliyatı yapan Dr. Kılıç, ameliyat sonrasında 80 yaşındaki Ebubekir Bahşiş’in sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. 
 
İstanbul Okmeydanı Hastanesi'nden Şırnak Devlet Hastanesi’ne atanan Dr. Yusuf Kılıç, 2 aylık sürede Şırnak’ta yaklaşık 100 ameliyat yaptığını söyledi. Dr. Kılıç, “Son ameliyatını yaptığımız bağırsak kanseri hastası bize bağırsak tıkanıklığı ile başvurdu. Hastayı yatırdık. Yaptığımız tetkiklerde kalın bağırsağın çıkışında bir tane tümöre rastladık. Yapılan incelemede bağırsağın iki damarını tıkayan kötü bir tümör olduğunu tetkik ettik. Daha sonra hastayı hazırlayıp ameliyata aldık. Ameliyatta kalın bağırsaktan yaklaşık 20-25, ince bağırsaktan ise yaklaşık 15 santimlik tümörü çıkardık. Şu anda hastanın durumu gayet iyi. Patoloji sonucunu bekliyoruz. Patoloji sonucunda hastayı taburcu edip, onkoloji tedavisi için üniversite hastanesine göndereceğiz” dedi. 
 
Şırnak Devlet Hastanesi’nde ilk kanser ameliyatlarını gerçekleştirdiklerini belirten Dr. Kılıç, daha önce de meme kanseri ameliyatını yaptıklarını ve hastalarının taburcu edildiğini söyledi.

Dr. Kılıç, “Bağırsak kanseri ameliyatını burada bir meslektaşım genel cerrahi uzmanı ile birlikte yaptık. Ameliyat yaklaşık 4,5 saat sürdü. Ameliyat gayet iyi geçti. Şuanda hastanın durumu da gayet iyi. Daha önce meme kanseri olan Sultan Sümer’in ameliyatını da hastanemizde yaptık. Hasta bize 9 aylık gebe olarak geldi. Tetkik ettiğimizde meme kanseri tanısı koyduk. Hemen doğuma aldık, zaten zamanı gelmişti. Doğum yaptırdık. Ardından meme kanseri için ameliyata aldık. Memedeki iki damarını kaplayan kitleyi çıkardık. Hastayı yaklaşık 7-8 gün hastanemizde yatırdık. Ardından da onkoloji tedavisi için Adana’ya sek ettirdik. Bu tür ameliyatlar daha çok üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde yapılıyor Çünkü bu ameliyatların ardından onkoloji tedavisi de gerekiyor. Yalnız biz bu hastalarımızın mağdur olmaması için burada ameliyatlarını yapıp daha sonra onkoloji tedavisi için daha büyük hastanelere sevk ediyoruz” şeklinde konuştu. 
 
Bağırsak kanseri ameliyatı olan 80 yaşındaki Ebubekir Bahşiş’in oğlu Şahin Bahşiş ise, babasının ameliyattan sonra gayet iyi olduğunu söyledi. Bahşiş, “İnşallah bundan sonraki hastalara da böyle operasyonlar yapılır. Kimseyi başka yerlere sevk etmeden Şırnak’ta ameliyat etmek bizim için büyük bir şanstır. Allah’a şükür babamın durumu şu an gayet iyi” diye konuştu. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com