Şırnak'ta KCK operasyonu

Şırnak'ta KCK operasyonu
Şırnak'ın İdil İlçesi'nde polisin KCK'ya yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 4'ü tutuklanırken, 6 kişinin polisteki sorguları sürüyor.
Şırnak Valiliği, PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın şehir merkezlerindeki faaliyetlerini deşifre edilmesine yönelik adli makamlarla koordineli olarak yürütülen çalışmalar kapsamında, İdil İlçesi'nde 5 ve 8 Haziran tarihleri arasında 3 ayrı operasyon düzenlendiğini ve 10 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
 
Açıklamada, gözaltına alınanların, terör örgütünün kırsal alanda bulunan üyelerine lojistik destek sağladıkları, örgütün amaç ve stratejisi doğrultusunda faaliyet gösterdikleri, terör örgütünün propagandasını yaptıkları, örgüt adına kamu bina ve araçları ile güvenlik güçlerine yönelik taşlı, molotoflu, havai fişekli ve patlayıcı madde ile saldırı düzenledikleri, bu saldırıları organize ettikleri ve bu saldırılarda kullanılacak malzemeleri temin ettikleri tespit edildiği belirtildi.
 
Gözaltına alınanların ikametlerinde yapılan aramalarda, 1 ruhsatsız pompalı tüfek, tüfeğe ait 9 fişek, 2 kurusıkı tabanca, güvenlik güçlerinin kullandığı bir gaz mühimmatı, 7-8 santimetre uzunluğunda 26 ateşleme fitili, zanlıların yasadışı olaylarda giydiği kıyafetler, çeşitli dijital melzemeler ele geçirildi.
 
Yakalanan 10 kişiden soruşturması tamamlanan 4 kişi sevk edildikleri adliyede tutuklanırken, 6 kişini polisteki soruşturmaları sürüyor. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com