Şırnak'ta PKK operasyonu

Şırnak'ta PKK operasyonu
Şırnak'ta PKK'nın gençlik yapılanması olduğu ileri sürülen Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi'ne (DYGM) yönelik düzenlenen operasyonda, 56 kişi gözaltına alındı. 32'si tutuklanan şahısların Cizre'de bir polisin şehit edilmesi ile okul yakma saldırıların

Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezi ile Cizre, İdil ve Silopi'de 14 Eylül ile 5 Ekim arasında 9 ayrı planlı operasyon yaptı. Emniyetin açıklamasına göre; "PKK'nın çağrıları ile faaliyet gösterdikleri, örgüt propagandası yaptıkları, kamu bina ve araçları ile güvenlik güçlerine yönelik taşlı, molotoflu, havai fişekli ve patlayıcı madde ile saldırı düzenledikleri" iddia edilen 56 kişi gözaltına alındı.

Emniyet'in açıklamasında yer alan iddiaya göre; 5 Eylül'de İdil AK Parti İlçe Başkanının aracını kundaklayan, Nevruz etkinlikleri sırasında 1 polisi şehit eden, 5 polisi yaralayan ve okul yakma eylemlerini gerçekleştirenlerin de aralarında bulunduğu Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi üyelerinden 32'si tutuklandı.(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com