Şırnak'ta şüpheli ölüm mezar açtırdı

Şırnak'ta şüpheli ölüm mezar açtırdı
Şırnak’ın Kumçatı beldesinde ölümü şüpheli görülen bir kişinin cesedi mezarından çıkarılarak otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Önceki gün Şırnak merkeze bağlı Kumçatı beldesi Nasırhan Mahallesi'nde ikamet eden 7 çocuk annesi Hezar Kurt(40), iddiaya göre akşam aniden rahatsızlandı. Kocası tarafında özel araçla Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hezar Kurt, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öldükten sonra beldeye getirilen Hezar Kurt’un cenazesi köy mezarlığına defnedildi.

Daha sonra Hezar Kurt’un ölümünü şüpheli bulan akrabaları, Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe yazarak cesede otopsi yapılmasını istedi. Savcılık, bu sabah belde belediyesine talimat vererek, iş makineleriyle mezardan cesedin çıkarılmasını istedi. Savcı gözetiminde ceset mezarlıktan çıkarılarak Belde Sağlık Ocağı’nda incelemeye alındı. Savcılık, cesede otopsisi yapılabilmesi için güvenlik güçleri gözetiminde ambulansla Diyarbakır’a gönderildi.

Hezar Kurt’un kocası Selim Baki olayı şöyle anlattı: "Akşam eşimle beraber yemek yedik, çay içtik ve kendisi biraz rahtsızım dedi. Ben de kendisine dedim seni doktora götüreyim, yok öyle fazla bir rahtsızlığım yok dedi. Ben de tamam dedim ve yattık. Gece bir baktım, eşimin gırtlağından değişik sesler geldi. Ben de hemen kardeşimi aradım ve özel araçla Şırnak Devlet Hastanesi’ne götürdüm. Hastanede doktorlar yaklaşık yarım saat müdahale ettiler, ama herhangi bir sonuç çıkmadı ve eşim hayatını kaybetti. Doktorlar bana ölüm sebebinin şeker hastalığı ve kalp rahtsızlığı olduğunu söylediler. Biz de hastanede eşimin işlemlerini yaptıktan sonra Kumçatı beldesine getirerek defnettik."

Bu sabah karakoldan çağrılarak hakkında şikayet olduğunu bildirdiklerini ifade eden Baki, "Mezarı açmak için savcı gelecek dediler. Ben de tamam dedim, savcı gelip açsın mezarı. Benim hanımın akrabaları istemiş. Bu da bana haksızlıktır. Ben onların hakkında davacı olacağım." ifadesini kullandı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com