Sırrı Sakık: Sözlerim maksadını aştı

Sırrı Sakık: Sözlerim maksadını aştı
Sırrı Sakık, Meclis Genel Kurulu'ndaki sözleri için özür diledi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, ırkçı-milliyetçi bir tutum içerisinde olmadıklarını ve olmayacaklarını belirtti.

ETNİK KİMLİKLER BAŞIMIZ GÖZÜMÜZ ÜZERİNEDİR

Sakık, "Türkiye'deki bütün farklı etnik kimlikler başımız gözümüz üzerinedir." dedi. Sakık, sözlerinin maksadını aştığını düşünerek, incinenlerden özür diledi.

TBMM Genel Kurulu'nda dün yaptığı konuşmayla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Sırrı Sakık, Genel Kurul'da yaptığı konuşmanın farklı yansıtıldığını ve farklı noktalara çekildiğini kaydetti.

VİCDANIM KİMLİKLERE NÖTRDÜR

"Biz her türlü ırkçılığa, ayrımcılığa, asimilasyona, baskıya ve zulme maruz kalmış bir halkın temsilcileri olarak asla ırkçı-milliyetçi bir tutum içerisinde olmadık, olmayız." diyen Sakık, "Türkiye'deki bütün farklı etnik kimlikler başımız gözümüz üzerinedir. Bizim sorunumuz halklarla değil, tekçiliği dayatan, farklılıkları yok sayan sistemledir. Kesinlikle söylediklerimde her hangi bir kasıt yoktur. Benim vicdanım bütün kimliklere nötrdür. Bu topraklarda yaşayan 75 milyon, en az benim kadar bu toprakların sahibidir. Sözlerimin maksadını aştığını düşünerek incinen her kim var ise özür dilerim." ifadelerini kullandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com