Sırrı Sakık'ın oğlunun sır ölümü

Sırrı Sakık'ın oğlunun sır ölümü
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu, Ankara’da hayatını kaybetti.
Ölüm nedeni olarak ajanslar ilk olarak olayın bir cinayet olduğu haberini geçtiler. Daha sonra iddia, BDP tarafından yalanlandı.

İHA ajansı ise ilk geçtiği haberde "Sidar Sakık balkondan düşerek yaşamını yitirdi" dedi.

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder yazdığı tweet'te "Sırrı Sakık vekilimizin oğlu Sidar Sakık evin balkonundan atlayarak intihar etmiştir. Diğer haberler yanlıştır, başımız sagolsun" dedi.

BDP'den ilk açıklama!

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın oğlu 25 yaşındaki Sidar Sakık'ın ölümü ile ilgili olarak BDP Genel Merkezi'nin twitter'daki hesabından açıklama yapıldı.

Açıklamada "Muş milletvekilimiz Sırrı Sakık’ın oğlu Sidar Sakık, bu sabah yaşadığı evin balkonundan atlayarak yaşamına son vermiştir. Sidar Sakık’ın vefat biçimine dair bazı haber sitelerinde yer alan iddialar gerçek dışıdır." denildi.

'Baba seni çok üzdüm' dedi, atladı
 
Aileye yakın çevrelerden alınan bilgilere göre olay şöyle gerçekleşti:
 
Milletvekili Sırrı Sakık, bu sabaha karşı 01.00 sıralarında evinde bir başka milletvekili arkadaşıyla sohbet ederken, dışarıdan gelen silah sesi üzerine oğlu Sidar’ı aradı. “Evladım dışarısı karışık, geç de oldu. Seni bekliyorum” dedi. Oğlunun gelmemesi üzerine endişelenen Sakık, ikinci kez oğlunu çağırdı.
 
Evdeki konuk milletvekilinin ayrılmasından sonra saat 02.00 sıralarında Sidar, babasının çağrısına uyarak eve döndü. Oğlunun gelmesinin ardından Sırrı Sakık, uyumak üzere yatak odasına geçti. Ancak bir süre sonra oğlunun telefonda biriyle tartıştığını duydu. Balkonda oldukça gergin görünen oğlunun yanına gitti.
 
Oğlunu uyumaya ikna etmek için cep telefonunu alıp içeriye girdi. Sırrı Sakık, yeniden balkona girdiğinde oğlunun 5. kattaki balkondan atlamak üzere olduğunu gördü. Sakık’ın, erken yaşta annesini kaybeden Sidar’ı engelleme çabası sonuçsuz kaldı. 25 yaşındaki genç, “Baba seni çok üzdüm” diyerek kendini boşluğa bıraktı.

Cesedi Sırrı Sakık bulmuş
 
Sırrı Sakık’a yakın bir kişi, Sedar Sakık’ın Ankara’daki evinin balkonundan sabah saat 4’te atlayarak intihar ettiğini belirtti. 
 
Sakık’a yakın bir kaynak, “Sabah saat 4 sularında evinin balkonundan atlayarak intihar ediyor. 25 yaşındaydı. İsmi de Sedar Sakık. Rahatsızlığı yoktu ama nedir bilmiyoruz, hangi ruh haliyle yaptı bilmiyoruz. Herhangi bir sorunu yoktu niye olduğunu biz de bilmiyoruz. Balkondan atladı. Ses üzerine fark ediliyor, babası buldu. Cenazesi yarın defnedilecek. Sırrı Sakık'ın 3 tane oğlu var, bu en küçüğüydü” dedi.
 
Sidar Sakık’ın cenazesi yarın defnedilecek.
 
YÜKSEKTEN DÜŞMEYE BAĞLI
 
Ankara Özel Güven Hastanesi Başhekimi Tevfik Ali Küçükbaş, gazetecilerin soruları üzerine Sidar Sakık’ın kendilerine getirildiğini, solunum ve kalbin durmuş olduğunun saptandığını, buna karşın tüm iknalarla müdahale edildiğini ancak yaşatılamadığını söyledi. Başhekim Küçükbaş, Sidar Sakık’ın ’yüksekten düşmeye bağlı kafa ve genel vücut travması’ nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.
 
Savcılık ölümü şüpheli görerek soruşturma başlatırken, Sidar Sakık’ın kesin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesi sonucunda belli olacak.
 
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder twitter’a "Sırrı Sakık vekilimizin oğlu Sidar Sakık evin balkonundan atlayarak intihar etmiştir. Diğer haberler yanlıştır başımız sağ olsun’ mesajı yazdı. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com