Sırrı Süreyya İstanbul Üniversitesi'ne Sokulmadı

Sırrı Süreyya İstanbul Üniversitesi'ne Sokulmadı
Bağımsız milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder'e İstanbul Üniversitesi'nde konuşma yapmasına izin verilmedi. İşte ayrıntılar...

İstanbul Üniversitesi'nde öğrencilerle yapacağı söyleşisi, rektörlük tarafından iptal edilen bağımsız milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder, söyleşiyi üniversitenin ana kapısı önünde gerçekleştirdi.

Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) desteklediği Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku bağımsız milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder'in bugün İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yapacağı söyleşi, rektörlük tarafından iptal edildi. Gerginlik olabileceği gerekçesiyle söyleşi yapmasına izin verilmeyen Sırrı Süreyya Önder, öğrencilerle üniversitenin ana kapısı önünde buluştu. Önder, yaklaşık 300 kişilik öğrenci grubu tarafından sevgi gösterileri ve tezahüratlarla karşılandı.

'HADİ ORADAN'
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi ana kapısındaki merdivenlere öğrencilere hitap eden Önder, zaman zaman yaptığı esprilerle dinleyicilerini güldürdü. Üniversitelerde kötü bir muamele ile karşılaştıklarını belirten Önder, "Önceden izin veriliyor; sonra gidiyoruz çeşitli gerekçelerle iptal ediliyor. Bize diyorlar ki 'gerginlik çıkacak'. Bunu Türkiye'de Barış Demokrasi ve Özgürlük Blok'unun adaylarına söylüyorlar.

Oysa bu ittifakta temel paydası barışa ve özgürlüğe inanmış olan her dilden, dinden, her kavimden insanlar bir araya gelmişler. Dökülen bu kana, verilen bunca cana bir 'dur' demek için bu haksız ve kirli savaşa bir set çekmek için biraya gelen ittifaka bu kanlı savaşı sürdürmek için şeytanın aklına gelmeyecek yol ve yöntemler bulan insanlar dur diyorlar. Hadi ordan" diye konuştu.

Konuşmasında İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet'e de seslenen Önder, "Duydum ki sayın rektör bizim söyleşiyi iptal ederken beni de sevdiğini söylemiş. Eğer çevik kuvveti okula yığmasaydı, bir çayını içerdim. O'na cevap veriyorum; ben sizi hiç sevmedim. Böyle sevgi olmaz olsun; seve seve öldürecekler bizi. Gençliğin iradesi buraya çıkmış, fikrini beyan edecek. Bundan kime ne zarar gelir? Aklınız olsa, bilim adamı olsanız, bu gençliği omuzlarınızda taşırsınız" dedi.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen söyleşi de Sırrı Süreyya Önder'in sözleri sık sık sloganlarla kesildi. Söyleşi sonunda öğrenciler halaylar çekip türküler sölyediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com