Sırrı Süreyya 'yok artık' dedirtti!

Sırrı Süreyya 'yok artık' dedirtti!
Sırrı Süreyya Önder: “Kılıçdaroğlu savaş kışkırtıcılığı yapıyor”

Dün yayınlanan ses kaydından sonra HDP İstanbul Belediye başkan adayı Sırrı Süreyya Önder’in “Kılıçdaroğlu savaş kışkırtıcılığı yapıyor” açıklaması ise şaşkınlıkla karşılandı.

Sosyal medya sitesi Twitter’da HDP’nin hesabından paylaşılan bilgiye CHP’liler de sert tepki gösterdi. Sırrı Süreyya Önder dün sızdırılan ses kayıtlarından sonra yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nu savaş kışkırtıcılığı yapmakla suçlarken, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bunlar savaş meselesinde de böyleler, Kürt'e, Ermeni'ye, Alevi'ye karşı da böyleler. 30 Mart'ta alın birini vurun ötekine, hep beraber kurtulalım"

Hatırlanacağı üzere dünkü ses kayıtlarında, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ait olduğu iddia edilen sesler duyulmuştu. Ancak, Sırrı Süreyya Önder’in bu ses kaydına ilişkin yorumunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu savaş kışkırtıcılığı yapmakla suçlaması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

İşte Sırrı Süreyya Önder’e tepki gösteren bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisi:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com