Sırrı Süreyya'nın bu sözleri CHP'lileri kızdıracak!

Sırrı Süreyya'nın bu sözleri CHP'lileri kızdıracak!
Habertürk ekranlarında Akşam Raporu'nun konuğu olan BDP'li Sırrı Süreyya Önder, Pelin Çift'in sorularını yanıtladı. Önder, tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili CHP'nin BDP'ye 'Sırrı Süreyya Önder'i aday gösterme' dediği iddialarına sert yanıt veren Önder, CHP'lileri kızdıracak!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Mustafa Sarıgül olacağı, bu kararın ardından İstanbul'u AKP'ye kaptırmamak için BDP'ye İstanbul'da güçlü aday çıkarmayın önerisi yapıldığı öne sürüldü. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Utku Çakırözer, bu iddiayı köşesine taşıyarak, CHP'nin İstanbul adayının Mustafa Sarıgül olacağının kesinleştiğini yazdı. Çakırözer, CHP kurmaylarının BDP ile de görüşmeler yaptığını ve "İstanbul'u AKP'ye kaptırmamak için güçlü aday çıkarmayın" önerisinde bulunduğu iddia etti.
 
CHP ve BDP İstanbul'da ittifak mı yapacak? CHP'liler BDP'ye "İstanbul'da Sırrı Süreyya Önder'i göstermesin. İstanbul'u AKP'ye hediye etmeyin" dedi mi? İşte bu sorula cevap veren BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tüm bu sorulara çarpıcı cevaplar verdi.

"BUNLAR BU KADAR KUŞ BEYİNLİDİR"
 
"Aday olacak mısınız?" sorusuna "bizde gizemli şeyler yok" diyen Süreyya Önder, "Biz ilkesel yaklaşıyoruz. Bizde tepeden aşağı aday dikte etme ve sunma yok. Utku Çakırözer masaüstü habercilik yapan biri değil. Dürüst bir gazeteci. Haberi CHP çevrelerinin temennisi üzerine inşa etmiş. Böyle bir temenni var. Fakat bunu bile düşünmekten CHP aciz. CHP'nin böyle bir beklentisi varsa demek ki benimde büyük bir oy potansiyelim var. Bu da hoşuma gidiyor. Böyle bir ittifak yok. Resmi olarak iletilmiş bir şey yok. Beni Sarıgül üzerinden vurmaya çalışıyorlar. Bu aman Sırrı aradan çekilsin taktiği. Hükümetten böyle birşeyle kurtulunamayacağını bilmeyecek kadar kuş beyinlidir bunlar. Sanki Sırrı çekilecek. Kürtler'de koşa koşa sabah akşam kendilerine küfreden CHP'ye oy verecek" diye konuştu.
 
"KURTULUNALACAK HÜKÜMET HİÇ BİTMİYOR"
 
Her seçim aynı konunun konuşulduğunu söyleyen Önder, "Her seçim denir ki aman oyları bölmeyin. Kurtulunacak hükümet hiç bitmemiştir. Bu zamanında Demirel, Özal'dır bir zaman Erdoğan'dır bu hiç bitmez.İttifaka CHP'nin içinde en az 50 tane ayağa kalkıp BDP için hayır diyecek vekil tanıyorum. İttifak için şeffaf olunması ya da ilkesel olunması gerekiyor. Gelecekler önce ilkeleri belirleyeceğiz. Daha sonra uygun aday kim olur bu belirlenir" dedi.
 
2009'DA DA DENENDİ AMA...
 
Yayına bağlanan AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, "Ben böyle bir ittifak projesinin arayışında olunduğunun farkındayım. AK Parti adayına karşı blok oluşturma çabaları 2009 yılındaki seçimde de vardı. Ama bir karşılık bulmadı. Kürt kardeşimin iradesine kimsenin hipotek koymaya hakkının olmadığını düşünüyorum. Böyle bir ittifak olursa da AK Parti'nin oylarını etkileyeceğini düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.


(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com