Sis sebebiyle uçuşlar iptal!

Sis sebebiyle uçuşlar iptal!
Yoğun sis hava trafiğinin aksamasına neden oldu. Görüş mesafesinin 100 metreye kadar düşmesi nedeniyle uçaklar Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamadı. İzmir ve Hatay'da da sis nedeniyle sabah uçuşları iptal edildi.

Yoğun sis Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hava trafiğinin aksamasına neden oldu. Görüş mesafesinin 100 metreye kadar düşmesi nedeniyle uçaklar Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamadı.

Gece saatlerinde etkisini arttıran yoğun sis nedeniyle iç ve dış hatlarda bir çok sefer iptal edildi. Bazı uçaklarda Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamadıkları için başka havalimanlarına yönlendirildi. Görüş mesafesinin 100 metreye kadar düşmesine neden olan sis nedeniyle dış hat seferi yapan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmesi planlanan Pegasus Havayolları’nın Basel ve Air Arabia Havayolları’nın Kazablanka seferini yapan uçakları Atatürk Havalimanı’na, Pegasus Havayolları’nın Kopenhag-İstanbul seferini yapan bir uçak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na, Air Arabia Havayolları’nın Sharjah- İstanbul seferi yapan yolcu uçağı ise Antalya Havalimanı’na yönlendirildi. Olumsuz hava koşulları iç hatlar seferlerinde de aksamalara neden oldu. İç hat seferi yapan Anadolujet Havayolları’nın Mardin-İstanbul, Türk Hava Yolları’nın Antalya-İstanbul seferlerini yapan uçakları Atatürk Havalimanı’na, Pegasus Havayolları’nın Gaziantep-İstanbul ve Erzincan-İstanbul seferleri Antalya Havalimanı’na yönlendirildi.İZMİR’DE SABAH UÇUŞLARI İPTAL

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda dünden bu yana etkili olan sis bugün sabah saatlerinde de etkisini gösterdi.

Görüş uzaklığının düşmesi üzerine havalimanında sabah uçuşları gerçekleştirilemedi. Havalimanı yetkilileri, bölgede sisin sabah saat 08.00 sıralarında dağılacağını ve ardından seferlerin başlayacağı bildirildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
      Çok Okunanlar
        Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
        Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
        E-Posta: info@sansursuzhaber.com