Şişedeki mesajla kurtuldular!

Şişedeki mesajla kurtuldular!
Şişe içinde denize attıkları bir not sayesinde kurtuldu.

İtalya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İngiltere ve ABD kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, Montecristo kargo gemisinin 23 mürettebatının serbest kaldığı ve 11 korsanın gözaltına alındığı belirtildi. 

 İtalya Savunma Bakanı Ignazio La Russa, gemideki yedi İtalyan, altı Ukraynalı ve 10 Hintli denizcinin, korsan gemisinin yaklaştığını görünce kendilerini teknedeki zırhlı bir odaya kilitlediklerini söyledi.

 La Russa, mürettebatın korsan tehdidinden kaçmak amacıyla geminin seyrini sürdürdüğünü ifade etti.

 

ŞİŞEDEKİ MESAJ KURTARDI
İtalyan bakan, düzenlediği basın toplantısında, “Suçlular her türlü iletişim ağına el koymuş. Fakat hapis tutulan denizciler durumlarını açıklayan bir mesajı şişenin içerisine koyup gemi penceresinden denize atmışlar” dedi.

 Notta geminin kaçırıldığı ve mürettebatın zırhlı bir alanda saklandığı belirtildi.

O sırada çevrede bulunan diğer gemilerin, İtalyan gemisinin korsanlar tarafından kaçırıldığının farkında olduklarını belirten La Russa, “Şişedeki mesaj gemi mürettebatının güvende olduğuna dair en büyük işareti oldu. Böylece, kurtarma operasyonunun yaralanma riski olmadan başarıyla tamamlanmasını sağladı” ifadelerini kullandı.

 

BURUNLARI BİLE KANAMADI
Geminin, havadan helikopterlerle, denizden de şişme botlarla etrafının sarılması sonucu korsanların teslim olduğu, bazılarının silahlarını denize attıkları ve tutuklandıkları bildirildi.

 La Russa, sadece bir denizcinin elinden hafif yaralı olduğunu söyledi.

 

VİETNAM'A GİDİYORDU
Hurda demir taşıyan gemi, 20 Eylül'de İngiltere'nin Liverpool şehrinden, Vietnam'a gitmek üzere yola çıkmıştı. Gemi, Pazartesi günü Somali'nin 997 km açıklarında saldırıya uğramıştı

Gemideki denizcilerden birisinin babası Pietro Raimondo, İtalyan yetkililerin kendisine oğlunun durumunun iyi olduğu yönünde açıklama yaptıklarını söylemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com