Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü-Yenikapı Metro hattı açıldı

Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü-Yenikapı Metro hattı açıldı
Başbakan Erdoğan: (4)

İSTANBUL (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şehirlerimize, Türkiye'ye, Türkiye ekonomisine zarar vermek istediler. Oradan sonuç alamayınca bu kez 17 Aralık darbe girişimiyle kirli hedeflerine yürümek istediler. Gezi olaylarıyla 17 Aralık darbe girişimi aynı siyaset mühendislerinin girişimidir" dedi. 

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü-Yenikapı Metro Hattı'nın Yenikapı Marmaray İstasyonu'nda düzenlenen açılış töreninde konuştu. 

Yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart'ın bir "dönüşüm", "ileri demokrasi için kırılma noktası" olacağını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Onun için ben tüm İstanbullulardan, ekranları başında bizi izleyen bütün vatandaşlarımdan durmadan, evvelallah bir olarak, iri olarak, diri olarak bu yolda gayretle kapı kapı dolaşarak bu yola devam etmelerini özellikle istiyorum. Çünkü bunlar her türlü işbirliğine girerler, girdiler. İnşallah AK Parti iktidarı, 30 Mart'ta güçlenerek yoluna devam edecek. Şehirlerimize, Türkiye'ye, Türkiye ekonomisine zarar vermek istediler. Oradan sonuç alamayınca bu kez 17 Aralık darbe girişimiyle kirli hedeflerine yürümek istediler. Gezi olaylarıyla 17 Aralık darbe girişimi aynı siyaset mühendislerinin girişimidir. Her iki olayda da perde arkasında aynı karanlık yüzler görev aldılar. Her iki olayda da aynı medya, aynı vazifeyi yüklendi. Roller değişse de figüranlar değişse de senaryolar değişse de her ikisi de Türkiye'yi, her ikisi de milli iradeyi, her ikisi de Türkiye'nin küresel projelerini hedef aldılar. İşte şu anda olanları görüyorsunuz. Elinde bira şişesiyle başörtülü kızlarımıza saldıranlarla o malum paralel yapı birlikte hareket ediyor, bir arada operasyon yapmaya çalışıyorlar. Kardeşlerim! Dün, biliyorsunuz birileri en zor zamanlarda, başörtüsüne 'furuat' diyordu, 'teferruattır' diyordu. Bugün de işte o başörtüsü düşmanlarının değirmenine su taşıyorlar. Bu milletin hangi milli değeri varsa bunlar ona düşmanlık sergiliyor. Bu milletin hangi manevi değeri varsa onu istismar etmenin mücadelesini veriyorlar."

Her ne yaparlarsa yapsınlar, kendilerinin de milletin de bu "figüranlara", onların arkasındaki "karanlık odaklara" asla geçit vermeyeceğini kaydeden Erdoğan, ülkenin ekonomisinin, demokrasinin, kardeşliğinin büyümeye, küresel projelerinin yükselmeye devam edeceğini söyledi. 

 

- "Yollarınızı ayırın" 

 

TBMM'de dün yapılan HSYK düzenlemesine ilişkin görüşmelere değinen Erdoğan, "CHP'den zaten orada 5-10 kişi var. MHP'den de bir o kadar, belki daha da az ama hamdolsun kadromuz evvelallah bütünüyle orada ve Meclis'ten HSYK kanununu çıkardılar" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yürüyeceğiz. İnancımızla azmimizle milletimizin verdiği vekaleti inşallah tesir ederek bu yolda yürüyeceğiz. Çünkü bu çözüm sürecini engellemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Barış içinde, kardeşlik içinde geleceğe ilerlemeye devam edeceğiz. İstedikleri iftirayı atsınlar, istedikleri çamuru atsınlar, ellerindeki medya gücüyle istedikleri ihaneti yapsınlar. İşte sevgili Peygamberimizi miraçtan indirip, kamyona bindirecek kadar ahlaksız bunlar. Değerlerimize ihanet edecek kadar ahlaksız bunlar. Şimdi bakın; Gezi olayları sırasında bunlar Kadıköy'de bir duvara şunu yazdılar: Zulüm 1453'te başladı. Kardeşlerim, işte bunlar bu. Ankara'da bayrağımızı sokakta ateşe verdiler. Bu CHP değil mi? Seçimlerde Hakkari'ye gidip de mitinginde bir tane Türk bayrağı sallandıramadı. Bunlar değil mi? Niye sallandıramaz. Onun böyle bir değeri yok. Ne kadar manevi değerimiz varsa hep saldırdılar. Kardeşlerim! Bu kadar işte bunlar alçak, bu kadar hain. O malum paralel yapı, bunlarla aynı safta. CHP, MHP, bütün marjinal örgütler, artı bu paralel yapı aynı ittifakta buluştular. Yıkım işinde bir araya geldiler. Bu paralel yapının tabanındaki kardeşlerime, ben işte bunu anlatmaya çalışıyorum. Bu oyuna gelmeyin. Bunlarda iyiniyet falan yok. 'Cehennemin yolları, iyiniyet taşlarıyla döşelidir' unutmayın. Bunlar bu şekilde aldattılar. Bu şekilde kandırdılar. Bu oyuna geldik ama bundan sonra asla. 'Günde 5 kez alnı secdeye varan insanların bunlarla işi olmaz' diyorum. 'Bayrağını, vatanını seven, milletini sevenlerin bunlarla işi olmaz, olamaz' diyorum ve yine söylüyorum, sevgili Peygamberimizi, o mübarek zat-ı manevisini kendi işleri için alet edecek kadar saygısız, bu kadar densiz kişilerle benim saf, temiz, ihlaslı kardeşlerimin işi olmaz. Kardeşim; cenneti, cehennemi, hatta Azrail'i ekranlarda tasvir edecek kadar densizleşenlerle benim Anadolu'daki, Trakya'daki hasbi, samimi kardeşlerimin işi olmaz. Onun için diyorum ki, gelin yollarınızı ayırın." 

 

- "Tuzaklar bozulacak" 

 

"Paralel yapı"nın, CHP, MHP, "Geziciler" ve her türlü marjinal sol örgütle bir araya geldiğini kaydeden Erdoğan, "Anadolu'daki, Trakya'daki temiz kardeşlerimi adeta bir uçuruma doğru taşıyor. Bu oyuna gelmeyin" ifadelerini kullandı. 

İstanbul'da ve Türkiye'de işlerine bakacaklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, "11 yıldır iş, hizmet ürettiklerini, onların ise laf, engel ve gerilim ürettiğini" belirtti.

Bu tuzağa düşmeyeceklerini kaydeden Erdoğan, sevda ile hizmet üretmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Medyada istediklerini yazsınlar, istedikleri iftirayı atsınlar, istedikleri yalanı söylesinler. Bizi buraya medya getirmedi, millet getirdi, millet. Siz getirdiniz. Bizden emaneti alacak olan da medya değildir. Millettir. Göreceksiniz, kurdukları tüm tuzaklar bozulacak. Kurdukları tuzağa, göreceksiniz kendileri düşecekler. 30 Mart, bu kirli tuzağın bozulacağı tarih olacak. 30 Mart, millet iradesinin tekrar kükrediği bir tarih olacak. 30 Mart, tüm engellerin kaldırıldığı, Türkiye'nin 2023 hedefleri önünde, tüm engelleri temizlediği tarih olacak. Biz bu yolda önce Allah, sonra sizlerle yürüyoruz. Hep öyle yürüdük. Daima da öyle yürüyeceğiz. Allah, yolumuzu açık etsin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, açılışı yapılan Haliç Metro Geçiş Köprüsü'nün İstanbul'un sembolleri arasında yer almasını dilerken, köprünün yapımında emeği geçenleri tebrik etti. 

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com