Şişli'de faciadan kıl payı dönüldü

Şişli'de faciadan kıl payı dönüldü
Şişli’de park halindeki bir un kamyonu aşağıya doğru kaymaya başladı. Sokak üzerinde park halindeki 8 araca çarpan kamyon çevrede büyük panik yaşattı

Kamyon ve önüne kattığı araçlardan bir tanesi sokağın sonunda bulunan bir binanın doğal gaz kutusuna çarptı. 15 dakika önce aynı sokakta çocuklar kar topu oynuyordu

Edinilen bilgiye göre, Şişli Kurtuluş Marsık Sokak 96 numarada kasasındaki unu boşaltmak için 06 HVY 72 plakalı un kamyonu ekmek fırınına yanaştı. Kamyon sürücüsü el frenini çekerek kamyondan indi. Tam bu sırada harekete geçen kamyon rampa aşağı kaymaya başladı. Kamyon önüne bir çok aracı da katarak ilerlemeye devam etti. Sokak üzerinde park eden 8 araca çarpan kamyon, bir aracı önüne katarak aşağı doğru kaymaya devam etti. Yaklaşık 100 metre boyunca kayan kamyon önündeki bir araç ile sokakğın sonunda bulunan bir binanın doğalgaz kutusuna çarptıktan sonra durabildi.

MAHALLELİ BÜYÜK PANİK YAŞADI

Çarpmanın etkisiyle kırılan doğal gaz kutusundan dışarıya gaz yayılmaya başladı. Büyük korku ve panik yaşayan mahalle sakinleri hemen İGDAŞ ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen İGDAŞ ekipleri gaz kaçağını keserken itfaiye ekipleri de LPG’li araçları kontrol etti. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken 8 araçta maddi hasar meydana geldi.

SOKAKTA OYNAYAN ÇOCUKLAR BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Görgü tanıkları yaşadıkları olayda büyük korku yaşadıklarını söylerken kısa bir süre önce sokakta kayan ve kar topu oynayan çocuklar büyük tehlike atlattı. Yaşlı bir teyze, ‘Evde oturuyorduk. Küt diye bir ses geldi. 15 dakika önce çocuklar burada kayıyordu. Dükkanıma baktım patladı sandım. Ben ne bileyim bu meretin olduğunu. Çok korktuk.’ diye konuştu. Kamyon şoförü polis tarafından göz altına alınırken olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com