Şişmesi Beni Üzdü!

Şişmesi Beni Üzdü!
'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisiyle gündeme oturan Beren Saat, uzun zamandır ilk kez konuştu ve çarpıcı açıklamalar yaptı...

Bihter'in çok değişken halini özlüyorum. Bihter çok renkliydi, ruh hali çok dönüşüyordu ve bu çok eğlendiriyordu beni. Bihter karakteri benim hayatımda çok önemli. Kadın olmak açısından çok önemli.. Ece'yle Melek (senaristler) Bihter üzerinden bana kadın olmaya dair çok şey öğrettiler.

Muhakkak Fatmagül'de de benim için keşfedilecek bir şeyler var. Başka bir coğrafyada yaşayan, sen olmayan bir kadınla empati kuruyorsun ve onun alanında gezmeye başlıyorsun. Muhakkak ki yeni keşifler oluyor. Bence işimin en lezzetli yanı bu...

'Ben oynadım ondan'

Dizi üzerinde araştırmalar yapılıyor, inceleme kurulları kuruluyor. Ben bunu şuna bağlıyorum: Bu rolü zamanında Hülya Avşar oynamamış olsaydı, Bihter'in üzerine ben oynamasaydım, dizinin üzerine bu kadar gidilmeyecekti. Çünkü aslında bu hikayenin kuruluş biçimi, bakış açısı değil tartışılan. Oynayan kadın oyuncular yüzünden bu kadar magazinleşti ve bu hale geldi olay.

İnsan birazcık başına gelecekleri tahmin edebiliyor ama Bihter'de yaşadıklarımdan daha sert değil Fatmagül'de yaşadıklarım. Beni Bihter zannettikleri dönem daha sert ve zordu benim açımdan, daha yıpratıcıydı. Çok tartışılmasına rağman Fatmagül'de öyle bir şey yaşamıyorum. Ama şişme bebek meselelerini öngörmek mümkün değildi.. Gelecek tepkileri öngörsem de hiçbir zaman hiçbir şekilde canımın istediği rolleri oynamaktan imtina etmeyeceğim. Başkalarının ne düşündüğünü çok fazla önemsemiyorum. Bu ülkede bu yapılır mı diye korkmayacağım, geri durmayacağım.

'Üzüntü duyuyorum'

Fatmagül'ün şişme bebeğini üretmek için haklarını satın almaya çalışan firmalar var. Artık ben bunlardan üzüntü duyuyorum. Bütün gece yan yana masalarda oturduğumuz insanlar laf atıyorsa, pazarda Fatmagül donları satılıyorsa, ben bundan ancak üzüntü duyarım.

Diziye başlamadan önce Hülya Avşar'ın oynadığı Fatmagül'ü İzledim ama çok fazla kıyaslama yapmaya gerek yok çünkü o film, o günün koşullarıyla çekilmiş, o günün sinemasının bir parçası... O dönemin ürünü. Bugün biz bir televizyon dizisi yapıyoruz ve bugünün koşullarıyla aynı hikayeyi anlatmaya çalışıyoruz. O yüzden aynı teraziye koyulacak yapımlar değil.

'Avşar gibi olmam'

Hülya Avşar bu ülke için kalıcı bir figür ve önemli bir star. Ama ben oyunculuk dışında başka alanlara geçmek istemiyorum. O yüzden izleyeceğim yol Hülya Avşar'la aynı olmayacaktır. Ama ismin bilinirliği, markalaşması konusunda Hülya Avşar'ın adı çok önemli ve öyle olmak isterim.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com