Sivas Valisi Barut görevine başladı

Sivas Valisi Barut görevine başladı
Vali Barut: "21 Şubat'ta aramızdan ayrılan Zübeyir Kemelek çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Ondan sonra buraya gelmiş olmanın ve böyle bir acı durumdan sonra burada göreve başlamanın tabii ki bir burukluğu var"

SİVAS (AA) - Sivas Valiliği'ne atanan Alim Barut, kente gelerek görevine başladı.

Sivas Valiliği önünde il protokolü tarafından karşılanan Barut, makamına geçtikten sonra Valilik Toplantı Salonu'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sivas'ta göreve başladığı için çok mutlu olduğunu ancak merhum Vali Zübeyir Kemelek'ten sonra buraya gelmenin ve görevine başlamanın burukluğunu yaşadığı dile getirerek, "21 Şubat'ta aramızdan ayrılan Zübeyir Kemelek çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Ondan sonra buraya gelmiş olmanın ve böyle bir acı durumdan sonra burada göreve başlamanın tabii ki bir burukluğu var. Kendisine, tüm Sivas'a ve ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde kaymakamlık yaptığını hatırlatan Barut, "Sivas ve Sivaslılar benim uzağımda değil. Bir komşu vilayette doğdum. Diğer bir komşu vilayette ilkokulu ve ortaokulu bitirdim. Ondan dolayı Sivas'ın hayatımda önemi vardı. Biliyordum, gelip gidiyordum. Onun dışında da asaleten ilk kaymakamlığa yine Yıldızeli'de başladım" ifadesini kullandı.

 

- "Büyük sorumluluklar ancak birlik ve beraberlikle aşılır"

 

Sivas'ın geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu vurgulayan Barut, şunları kaydetti:

"Sivas'ın gerek nüfus olarak, gerek alan olarak geniş olması sorumluluğumun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor ama bu aynı zamanda gayreti gerektiriyor. Yani büyük sorumluluk ancak gayretlerle aşılır. Büyük sorumluluklar ancak birlik ve beraberlikle aşılır. Mesai arkadaşlarımın, halkımızın bana verecekleri destekle, önümüzde oluşturacakları birlik ve beraberlikle aşılmayacak mesele yoktur."

Vali Barut, "Hizmetimde esas olan tamamıyla halkla beraber olmak, aziz milletimizin hizmetinde olmak. Başka hiçbir gaye gütmedim. Bu, gayretimin, çalışmamın eseri. İdareciler, bizi yönetenler takdir ettiler, beni 33 yıl sonra tekrar Sivas'a, bu görevi yapmak üzere, bu sorumluluğu taşımak üzere, bu hizmeti yapmak üzere gönderdiler. Hepsine müteşekkirim" dedi.

Sivas merkezle birlikte 17 ilçede, nüfusun yüzde 70'inin belediye sınırları içerisinde, yüzde 30 kadarının da köylerde yaşadığını belirten Barut, "Bin 200 küsur köy var. Dolayısıyla bu rakamlar şunu gösteriyor. Köy başına nüfus neredeyse 100 rakamını gösteriyor ki köylerimiz göç etmiş. Göç edenlere de bir şey demiyoruz ama diliyoruz, istiyoruz ki gönülleri burada olsun, kalpleri burada olsun. İrtibatımızı kesmemiş olalım" diye konuştu.

Karaciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 21 Şubat'ta hayatını kaybeden Vali Zübeyir Kemelek'ten boşalan Sivas Valiliği görevine, Merkez Valisi Alim Barut atanmıştı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com