Sivas'ta KESK'ten oturma eylemi!

Sivas'ta KESK'ten oturma eylemi!
Sivas'ta Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup 4+4+4'lük eğitim modeline ve Ankara'da yapılacak olan basın açıklamasının polis tarafından engellenmesine tepki göstermek için oturma eylemi yaptı.

Kent meydanında toplanan 50 kişilik KESK üyesi grup 4+4+4 şeklinde değiştirilmesi planlanan eğitim modeline tepki gösterdi. 4+4+4'lük eğitim modelini protesto etmek ve basın açıklaması yapmak üzere Ankara'ya gitmek isteyenlerin engellendiğini de belirten grup engellemenin hukuk dışı olduğunu savundu.

VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Demokratik haklarının ellerinden alınmak istendiğini belirten KESK Dönem Sözcüsü Elif Karadeniz, "Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini doğrudan ilgilendiren konularda yasal ve meşru haklarımızı kullanmamızın, söz söylememizin engellendiği koşullarda demokrasiden, insan haklarından bahsetmek mümkün değildir. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinden kaygı duyan herkesi AKP'nin giderek artan zulmü karşısında omuz omuza, sesimize ses katmaya çağırıyoruz" dedi. Grup açıklamanın ardından kent meydanında 10 dakikalık oturma eylemi yaptı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com