Sivas'ta, PKK'ya Ait Mühimmat Yakalandı!

Sivas'ta, PKK'ya Ait Mühimmat Yakalandı!
Sivas'ın Zara ilçesi kırsalında, teröristlere ait yaklaşık 10 kilogram C-4 ve 5 el bombası ele geçirildi...

Sivas'ın Zara ilçesi kırsalında, güvenlik güçleri ile teröristler arasında dün çıkan çatışmadan sonra bölgede teröristlere ait yaklaşık 10 kilogram C-4 patlayıcı madde ve 5 el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

İlçeye bağlı Şerefiye beldesi Büyükgüney Köyü kırsalında dün güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmanın ardından bölgede yoğunlaştırılan operasyonlar sürüyor. Dün arazi taraması yapan askerler 5-6 kişi olduğu değerlendirilen terörist grubu ile karşılaştı, Güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Teröristler, bir sür çatıştıktan sonra arazinin engebeli ve ormanlık olmasından da faydalanarak kaçtı.

Bölgede başlatıhlan arama tarama sırasında teröristlere ait, 2 Kaleşnikof tüfek, 5 Rus yapımı el bombası, 650 Kaleşnikof mermisi, 10 şörjör, 1 gece görüş gözlüğü, 6 paket halinde 9 kilo 600 gram c-4 patlayıcı madde, 34 elektrikli fünye, 2 hazırlanmış patlayıcı düzeneği, bol miktarda patlayıcı yapımında kullanılan pil, 1 akü, saat, kablo ve lehim malzemesi ile tıbbi malzemeler ele geçirildi.

Ayrıca teröristlere ait Sivas, Tokat, Amasya, Ordu. Giresun, Samsun, Erzincan, Gümüşhane, Sinop, Kastamonu bölgelerini gösterir haritalar ile petrol ve doğalgaz boru hatlarını gösteren krokiler de bulundu.

Bölgedeki hava destekli ve Jandarma Özel Harekat Timlerinin katıldığı operasyonların devam ettiği, ihtiyaç duyulması halinde kullanılmak üzere Polis Özel Harekat Timlerinin de hazır bekletildiği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com