Siverekli Gençler İslam Şehitlerini Andı

Siverekli Gençler İslam Şehitlerini Andı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Özgür-Der Siverek şubesinde Özgür Gençlik Selahattin Eyyubi Çalışma Grubu tarafında Şehitleri anma etkinliği düzenlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Özgür-Der Siverek şubesinde Özgür Gençlik Selahattin Eyyubi Çalışma Grubu tarafında Şehitleri anma etkinliği düzenlendi.
Harun Belveran'ın sunuculuğunu yaptığı şubat ayı şehitlerini anma gecesi 19 Şubat 2013 Salı gecesi Özgür-Der’in binasında düzenlendi. Program, sunucusundan konuşmacısına kadar her alanda gençlerden oluştu. İlk konuşmacı Halit Ay, Kur'anda şahitlik ve şehadet konulu bir kısa konuşma yaptı. Şehidin Allah rızasını gözeterek tevhid ve adalet için savaşan ve bu uğurda canını veren kişi olduğuna değindi. Ardından Cihat Hanpolat'ın okuduğu şiirde gecede duygusal anlar yaşandı.
Hasan Hanpolat ise Şeyh Said, Şeyh Ahmet Yasin, İskipli Atıf Hoca, Metin Yüksel, Hasan El Benna, Malcolm X, Abbas Musavi Hama Katliamı (40,000 Hama Şehidi) , El Halil Camii Katliamı (87 şehit yüzlerce yaralı ) Seyit Kutup'un Hayatlarını anlattı.
Son olarak Ahmet Özgötürücü'nün okuduğu Şeyh Ahmet Yasin’in Şikâyet Mektubu ile geceyi sonlandırdı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com